×
Dzisiaj jest Środa, 20 Marca 2019 roku.

Jakub Małecki - bankowiec, który został pisarzem


Dodane: 2018-01-20

Wczoraj (19.01) spotkaniem z pisarzem Jakubem Małeckim, autorem "Dygotu", "Rdzy" oraz "Śladów", został w Czytelni Miejskiej Biblioteki publicznej zainaugurowany cykl  "Czytamy z miłości do Ojczyzny w stulecie odzyskania niepodległości".

Gościa powitała i przedstawiła dorobek dyrektor MBP Anna Lipińska. Prowadzącym spotkanie był polonista z II LO Marcin Szopiński. Pierwsze pytania dotyczyły nie twórczości pisarza, a takich pojęć, jak polskość i niepodległość. Kolejne dotyczyły już bezpośrednio gościa, jego drogi od bankowca do pisarza; tematu kolejnej książki, nad którą pracuje; sposobu pracy nad nią. Nie raz rzucał interesującymi dykteryjkami i opowieściami z codziennego życia, jak np. maile od czytelniczek "narzekających", że przez niego przegapiły dwa przystanki tramwajowe bądź przypaliły obiad. Przedstawił też historię swej korespondencji z irlandzkim pisarzem Dawidem Mitchellem, autorem słynnego "Atlasu chmur". Po spotkaniu do pisarza ustawiła się długa kolejka chętnych do otrzymania jego autografu na książce, którą można było tego dnia zakupić w Czytelni.

Relacja i fotogaleria ze spotkania na stronie MBP.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.