Dzisiaj jest Piątek, 17 Sierpnia 2018 roku.

XLI sesja (zapis audio) Rady Miejskiej w Chojnicach z 22.01.2018


Dodane: 2018-01-22

Zapis transmisji audio obrad XLI sesji Rady Miejskiej w Chojnicach z 22.01.2018.

Relacja tekstowo - fotograficzna na stronie UM Chojnice.

0.00 - Otwarcie obrad przez przewodniczącego RM Antoniego Szlangę; ślubowanie ponownie wybranego radnego Marcina Łęgowskiego.

1.50 - poszerzono porządek obrad o uchwałę ws. programu "Nie dla czadu", zdjęto uchwałę o zbyciu gruntu przy ul. Jana Pawła II z parkingiem.

8.50 - Sprawozdanie burmistrza Areseniusza Finstera, m.in. o przetargach na realizację węzła integracyjnego, na dworcu autobusowym musi być bazalt lub granit, trzeba dołożyć 80 tys. zł do projektu zachodniego obejścia miasta; na sesji 12.02.2018 będą przyjęte środki na realizację programu poprawy bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych, na ulicach powiatowych i wojewódzkich miasto da 50% kosztu realizacji; pękają płyty na schodach z pl.Kościelnego na pl.Emsdetten; będzie wznowione w br. układanie płyt drogowych na ulicach o nawierzchni gruntowej; Promocja Regionu wydała książkę o Powiecie Chojnickim (na miniaturce video).

18.20 - Sprawozdania Rady Samorządów Osiedlowych oraz przewodniczących Komisji RM.

40.25 - burmistrz nt. wniosków z komisji; dyskusja radnych m.in. ws. tabliczek dotyczących zasłużonych chojniczan przy ich grobach; kosztach tabliczek w parku 1000-lecia; 

52.50 - przerwa

1.14.09 - uchwały.

1.31.30 - wnioski: klubu PChS ws. zaznaczenia na rozkładach jazdy MZK kursów z autobusami przystosowanymi dla niepełnosprawnych oraz udostępnienia przez UM niepełnosprawnym pojazdu do ich przewozu, dyskusja nad nim.

1.45.40 - Interpelacje. M.in.: burmistrz powinien powołać pełnomocnika i zespół zadaniowy ds. rozwiązania parkowania przy ul. 31 Stycznia oraz na parkingu przy Urzędzie Skarbowym; nt. powiększenia Żłobka i braku miejsc; na skrzyżowaniu ulic czynu Zbrojnego Kolejarzy i Wyszyńskiego należy wymalować przejścia dla pieszych; sala gimnastyczna w SP-8 pilnie potrzebuje remontu (Marcin Łęgowski); w Trzech Króli w parku 1000-lecia leżały śmieci przy koszach na nie; na pl.Piastowskim nie ma ani warzywniaka, ani nie powstał obiekt handlowy, gdzie miano handlować owocami i warzywami.

2.06.20 - przerwa.

2.17.50 - odpowiedzi burmistrza na interpelacje.

2.34.30 - dyskusja radnych ws. jw.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.