×
Dzisiaj jest Wtorek, 22 Stycznia 2019 roku.

W Technikum nr 2 debatowano o rozwoju szkolnictwa zawodowego


Dodane: 2018-01-25

Z inicjatywy członka Zarządu Powiatu Chojnickiego Marka Jankowskiego dziś (25.01) w Technikum nr 2 odbyła się debata pn. „Zawodowcy – dobry wybór na lata”.

Poprowadził ją Radosław Zieliński. Wzięli w niej udział uczniowie kilku szkół zawodowych z terenu powiatu chojnickiego oraz grupa pracodawców z naszego regionu (m.in. Mostostal, Meblik i Laboratorium Protetyczne). Jej uczestnicy (I część relacji do 23 minuty) najpierw odpowiadali na pytania jej moderatora. Dotyczyły one przede wszystkim ich doświadczeń z nauki w szkołach, przeszkodach w jej rozwoju i pomysłach na dopasowanie się do zapotrzebowania zgłaszanego przez pracodawców. W II części relacji zawarte są m.in. wystąpienia podstawowej grupy odbiorców, do której była adresowana debata - tegorocznych absolwentów Gimnazjów. Głos zabrali także Starosta Stanisław Skaja, Wicestarosta Marek Szczepański, Dyrektor Departamentu Edukacji i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Adam Krawiec oraz Barbara Szymańska z Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku. W tejże instytucji w 11/2017 odbyła się podobna debata, którą inspirował się Marek Jankowski.

Relacja z debaty na stronie Starostwa Powiatowego w Chojnicach.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.