×
Dzisiaj jest Wtorek, 22 Stycznia 2019 roku.

Rodzina, samorządowcy i chojniczanie pożegnali Edwarda Gabrysia


Dodane: 2018-01-26

Dziś (26.01) na cmentarzu komunalnym odbył się pogrzeb długoletniego miejskiego radnego, samorządowca i społecznika, emerytowanego pracownika Spółdzielni Inwalidów, Edwarda Gabrysia.

Mszę św. żałobną odprawił ks. Jerzy Sikora, proboszcz parafii przy ul. Wiśniowej na Osiedlu Słonecznym, którego był pomysłodawcą powstania. Po jej zakończeniu w kaplicy pożegnalne wystąpienia wygłosiła wnuczka Zmarłego, burmistrz Chojnic Arseniusz Finster oraz członek Zarządu Osiedla "Słoneczne - Leśne" Tadeusz Owczarski. Inny członek Zarządu, którym do śmierci kierował Edward Gabryś - Maciej Kasprzak, był w poczcie sztandarowym Miasta Chojnice. W jego skład weszli także Kazimierz Drewek oraz Marek Jaruszewski. W drodze na miejsce wiecznego spoczynku w kondukcie żałobnym szli samorządowcy nie tylko miejscy czy powiatowi, ale i pracownicy UM, spółek komunalnych oraz miejskich instytucji.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.