×
Dzisiaj jest Wtorek, 22 Stycznia 2019 roku.

Beata Królicka pożegnała się z Kwartalnikiem Chojnickim


Dodane: 2018-01-27

Wczorajsza (26.01) promocja nr 22 Kwartalnika Chojnickiego rozpoczęła się od pożegnania Beaty Królickiej, która była Sekretarzem Redakcji od pierwszego numeru periodyku.

Powodem jest jej przeprowadzka do Torunia. Zapowiedziała jednak, że będzie odwiedzać Chojnice. Tematem przewodnim numeru są "Chojnickie kamienice". Jeden z artykułów w tym dziale przedstawił w Czytelni MBP Jacek Klajna (13.10 min.). Wcześniej Kazimierz Jaruszewski, redaktor naczelny Kwartalnika, pokrótce omówił całą zawartość numeru (2.50 - 13.10). Następnie Weronika Sadowska i Anna Maria Zdrenka podzieliły się wrażeniami (od 17.00) z ogólnopolskiego kongresu bibliotek, na którym były jednymi z 200 pracowników bibliotek z całej Polski. Przemysław Zientkowski opowiedział (od 19.50) o działalności Towarzystwa im. F.Ebnera oraz o obchodach jubileuszu 150 lat obecności na polskich ziemiach S.S. Franciszkanek. Prezes Stowarzyszenia Amazonek Wanda Jeszke (od 23.00) wspomniała o działalności swej organizacji. Marcin Wozikowski (od 24.40) przypomniał o obchodach 140 lat kolei w Chojnicach i działalności Klubu Historycznego Ziemi Chojnickiej im. gen. S.Roweckiego. Wicedyrektor SP7 Alina Jaruszewska opowiedziała (od 30.30) o obchodach jubileuszu 40 - lecia swej szkoły. Autor artykułu o chojnickiej masonerii Benon Szmyt (od 33.20) przedstawił kulisy pracy nad swym tekstem. Jako ostatni wypowiedział się (od 37.15) gość z powiatu człuchowskiego Jarosław Arkuszyński, rzeźbiarz pracujący w glinie.

Relacja z promocji na stronie MBP.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.