Dzisiaj jest Środa, 19 Września 2018 roku.

Konferencja prasowa burmistrza Chojnic A. Finstera z 29.01.2018


Dodane: 2018-01-29

Zapis transmisji konferencji prasowej burmistrza Chojnic Arseniusza Finstera z poniedziałku 29.01.2018.

0.00 - Przemysław Zientkowski z UM oraz studentki Pedagogiki Specjalnej UKW z Bydgoszczy Lucyna Kowalska i Joanna Linkowska z uczniem II LO w Chojnicach Olgierdem Szopińskim o zestawie przygotowanym przez nich dla nudzących się dzieci, których rodzice w tym czasie są w UM Chojnice - Kolorowanka Chojnicka 2018 (8 zabytków i symboli miasta), Książeczka Edukacyjna z zadaniami nt. samorządu terytorialnego oraz zestaw kredek.

10.20 - burmistrz Arseniusz Finster: o inicjatywie zmianie nazwy Osiedla Słonecznego na "Osiedle Słoneczne im. Edwarda Gabrysia"; jest zgoda Jego rodziny na nią; zostanie przeprowadzona wśród mieszkańców Osiedla ankieta;

13.55 - o programie obchodów 98 rocznicy wyzwolenia Chojnic spod zaboru pruskiego z 31.01.2018.

15.25 - z Miejskiego Funduszu Rewitalizacji  w 2018 zostaną dofinansowane remonty elewacji kamienic przy ulicach m.in. Mickiewicza, Ogrodowej, Nowe Miasto, pl.Piastowski. Łącznie będzie wydatkowane ok. 200 tys. zł.

20.00 - uzgodniono z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków wytyczne dla obiektów tworzących Węzeł Integracyjny; jednak teren przyszłego dworca autobusowego nie w całości w kostce granitowej i bazaltowej, a tylko na parkingach dla aut; o przygotowaniach do przetargów; będą w systemie "zaprojektuj - wybuduj"; jesienią 2018 prawdopodobnie będą realizowane ścieżki rowerowe; pozostałe elementy w latach 2019 - 2020.

26.55 - na sesji z 12.02 duża nowelizacja budżetu; będzie wydana na nowe inwestycję część nadwyżki z 2017 (3 mln) oraz z tzw. wolnych środków z 2017 (ok.15 mln); będą budowane ulice Morelowa i Truskawkowa; zespół ulic Tetmajera, Kasprowicza, Paderewskiego i Zapolskiej; odgałęzienie ul. Gdańskiej do przychodni OPUS; na udział miasta (drugie 50% powinni dołożyć zarządcy ulic powiatowych i wojewódzkich) w programie poprawy bezpieczeństwa przejść dla pieszych; na zakup 2000 szt. betonowych płyt drogowych; remont brukowanego odcinka ul. Podlesie prowadzącego od ul. Strzeleckiej; remont ul. Stare Grunowo; powstanie rezerwa na ewent. zwiększenie kosztu realizowanych inwestycji; Chojnice TV zapytało, czy burmistrz ma przygotowany wariant rezerwowy na wypadek odmowy poniesienia części kosztu doświetlenia przejść pieszych; o pogorzelcu z os. Asnyka i jego sytuacji; 

41.55 - jednorazowe odśnieżenie i posypanie piaskiem miejskich ulic, placów i chodników kosztuje ok. 33 tys. zł; od 1.01.2018 Miasto wydało na ten cel 205 tys. zł; autobus wiozący uczniów z SP7 na basen nie musiał jechać ul. Wyspiańskiego, gdzie miał kolizję z powodu śliskiej i pochyłej jezdni, a płaską ul. Kopernika i potem ul. Bytowską;

W piątek burmistrz ma spotkanie z wójtem gminy Chojnice ws. utworzenia Muzeum Żeglarstwa w Charzykowach; pytanie ws. wydatków ZZO Nowy Dwór na promocję - granty.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.