Dzisiaj jest Środa, 19 Września 2018 roku.

Autem po spowolnionej ulicy Reymonta


Dodane: 2018-02-02

Dziś (2.02) przetestowaliśmy nowe rozwiązanie na ul. Reymonta mające zwiększyć bezpieczeństwo ruchu w pobliżu skrzyżowania z ul. Żeromskiego.

Od 31.01.2018 kilkadziesiąt metrów przed tym skrzyżowaniem, jadąc od ul. Bytowskiej, zamontowano dwa progi wyspowe, które umożliwiają przejazd bezkolizyjny autobusom. Ponadto zostało ustawione lustro widoczne dla pojazdów zjeżdżających. Pokonaliśmy trasę: Strzelecka - rondo Strzeleckie (auto szkoły jazdy z kierunku Bytowska chyba planowało skręcić w lewo bez objeżdżania wysepki) - Bytowska - Reymonta - Sienkiewicza - Orzeszkowej - Żeromskiego - parking przedszkola przy ul. Reymonta. Rozmawialiśmy przy przedszkolu z jej dyrektor  Elżbietą Stanke. Jest zadowolona ze zmian, ale uważa, że powinien być jeszcze jeden próg na ul. Reymonta pomiędzy Sienkiewicza i Żeromskiego oraz brakuje przejścia dla pieszych na skrzyżowaniu Reymonta - Żeromskiego. Skontaktowaliśmy się z wicestarostą chojnickim Markiem Szczepańskim, by zadać pytanie, co Starostwo Powiatowe jeszcze planuje w tym miejscu wykonać. - Zleciliśmy zaprojektowanie tzw. wyniesionego skrzyżowania ulic Reymonta - Żeromskiego, na którym będą przejścia dla pieszych. Po zapoznaniu się z kosztorysem podejmiemy decyzję o terminie realizacji, w którą wraz z nami, mamy nadzieję, włączy się miasto Chojnice - przekazał nam Marek Szczepański.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.