Dzisiaj jest Środa, 19 Września 2018 roku.

Konferencja prasowa burmistrza Chojnic A. Finstera z 5.02.2018


Dodane: 2018-02-05

Zapis konferencji prasowej burmistrza Chojnic Arseniusza Finstera z poniedziałku 5 lutego 2018.

0.00 - Komendant Straży Miejskiej Arkadiusz Megger o rozpoczęciu akcji "Nie dla czadu", przyjętej na styczniowej sesji RM. Zostanie zakupione 300 szt. czujek czadu.

4.13 - Sekretarz Miasta Robert Wajlonis o losach odwołania RM Chojnic do WSA w Gdańsku ws. decyzji Wojewody Pomorskiego o zmianie nazwy ulicy Stanisława Rolbieckiego na Rtm. Witolda Pileckiego; z powodu nowelizacji ustawy o dekomunizacji nazw ulic, która weszła w życie 8.01.2018, najprawdopodobniej WSA nie będzie rozpatrywać skargi RM; na dziś prawomocnie weszła w życie nazwa "Pileckiego".

13.50 - Chojnice TV: Czy będą wybory uzupełniające z powodu śmierci radnego E.Gabrysia? - Nie, z powodu nowelizacji Kodeksu Wyborczego.

15.10 - Grzegorz Czarnowski, dyrektor Wydziału Edukacji, o zasadach i terminach rekrutacji do miejskich oddziałów przedszkolnych, przedszkola oraz SP; 

19.05 - Miasto spełnia warunki minimalnych wynagrodzeń dla nauczycieli; stażysta ma średnio 2802 zł brutto, dyplomowany średnio 5348 zł brutto;

22.40 - powstaje plan remontów obiektów szkolnych na 2018; w sali gimnastycznej w SP8 będzie renowacja parkietu oraz malowanie ścian; zlecamy projekt remontu SP1, po połączeniu z SP2 dublowane są niektóre sale lekcyjne, biblioteki, potrzebny większy i wspólny pokój nauczycielski; będzie rozbudowany w SP1 monitoring; jest gotowa koncepcja powiększenia o 25 miejsc Miejskiego Żłobka.

28.20 - Chojnice TV: Jak idzie montaż w SP zdrojów z wodą z kranu? - Dziś dostarczono urządzenia; ich montaż powinien zakończyć się do końca tygodnia.

29.50 - Burmistrz Arseniusz Finster: odbyło się spotkanie ws. powstania przy LKS Charzykowy Muzeum Żeglarstwa; będzie wniosek do Ministerstwa Sportu o dotację na 50% kosztu; Miasto da 1/3 pozostałego kosztu; 

34.30 - burmistrz spotkał się z nowym komendantem PSP Chojnice Błażejem Chamier - Ciemińskim; Miasto sfinansuje 50% kosztu zakupu wozu bojowego dla OSP Chojnice;  może remiza dla niego powstanie przy pl.Piastowskim na działce ZGM-u.

37.30 - O przetargach: zostały unieważnione pierwsze dwa (z 4 ogółem) na realizację "deszczówki"; za 3 tygodnie pozostałe dwa zostaną rozstrzygnięte; 

41.50 - o postępowaniu ws. węzła integracyjnego; po sesji z 12.02 przetargi na budowę ulic Morelowej i Truskawkowej; Morelowa nie będzie pieszojezdnią, chyba że mieszkańcy w ankiecie tak będą chcieli; wtedy będzie budowana w 2019; 

49.40 - o rewitalizacji Dzielnicy Dworcowej; 

50.50 - zwycięzcą przetargu na remont miejskiego odcinka murów obronnych (od Cechowej do środka uszkodzonego miejsca) jest firma Oleksy z Torunia; realizacja do końca lipca 2018.

52.50 - o programie sesji RM z 12.02; po przyjęciu nowelizacji budżet 2018 będzie w wysokości 208 mln zł po stronie wydatków; Policja otrzyma dotację na zakup pojazdu typu SUV; drogowe płyty betonowe będą ażurowe; miasto zakupi 5 kpl. Osiedlowych Stref Rekreacji; na os.Budowlanych będzie rewitalizacja kompleksu sportowego (korty, bulodrom), planowane powstanie miniOrlika; zwiększa się o 0,9 mln zł wydatki na modernizację stadionu przy ul.Mickiewicza, by wybudować na trybunie dla kibiców centrum prasowo - telewizyjne; może MZEC będzie dostarczał ciepło na podgrzewanie murawy; 

1.03.30 - Chojnice TV: Jest jednak w programie sesji z 12 lutego uchwała ws. 95% bonifikaty na wykup nieruchomości przy ul. Mickiewicza przez Kościół Zielonoświątkowy. - Tak, zdecydowaliśmy o tej wysokości, gdyż wcześniej w tej samej wysokości udzielaliśmy ulgę dla Kościoła Katolickiego.

1.05.10 - o pracach nad zadaszeniem targowiska przy ul. Młodzieżowej

1.06.10 - wkrótce decyzja ws. wykonawcy przebudowy Chojnickiego Centrum Kultury; możliwe jest rozwiązanie umowy i nowy przetarg.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.