Dzisiaj jest Środa, 19 Września 2018 roku.

Bona-Pomnikiem budowy ChCK jest skorodowany taśmociąg


Dodane: 2018-02-06

Na dzisiejszym (6.02) posiedzeniu Komisji Budżetowej radni "męczyli" burmistrza Arseniusza Finstera pytaniami w sprawie losów realizatora przebudowy Chojnickiego Centrum Kultury.

Temat wywołał przewodniczący Komisji Andrzej Gąsiorowski. Radni dowiedzieli się od burmistrza, że w styczniu 2018 przerób powinien wynieść 0,8 mln zł, ale raczej nie został wykonany. Po wypowiedzi Marka Bony, że jego zdaniem do końca 2018 zadanie nie będzie zakończone; a pomnikiem budowy proponuje nazwać skorodowany taśmociąg; burmistrz dodał, że wkrótce podejmie decyzję, co do losów kontraktu. Jednym z wariantów wchodzących w grę jest rozwiązanie umowy. Jeśli dojdzie do jej zerwania z winy wykonawcy, zgodnie z umową będzie musiał on wpłacić do UM 0,5 mln zł kary. Arseniusz Finster nie zamierza zgodzić się na podpisanie kolejnego aneksu ws. przesunięcia terminu zakończenia robót, gdyż miasto mogłoby wtedy stracić dofinansowanie unijne. Miniaturką video jest zdjęcie placu budowy z 19.01.2018. Chojnice TV było jedynym medium informacyjnym obecnym na posiedzeniu Komisji Budżetu i Rynku Pracy.

"Z.Kufel - Tylko jasnowidz wie, kiedy będzie gotowy ChCK" - relacja z wizyty na placu budowy w dniu 19.10.2017 radnych i dziennikarzy.

Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w portalu www.chojnice.tv oraz w serwisie YouTube chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody redakcji portalu Chojnice TV wyrażonej na piśmie pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.