Dzisiaj jest Środa, 19 Września 2018 roku.

Konferencja prasowa posła A.Mrówczyńskiego i działaczy PiS


Dodane: 2018-02-12

Zapis transmisji konferencji prasowej posła na Sejm RP Aleksandra Mikołaja Mrówczyńskiego i członków komitetu terenowego PiS z 12 lutego 2018.

Na konferencji oprócz Chojnice TV, byli jeszcze dziennikarze Radia Weekend i Czasu Chojnic.

0.00 - Wojciech Rolbiecki o programie konferencji prasowej.

1.00 - poseł Aleksander Mrówczyński: o planowanej modernizacji linii kolejowej Tczew - Chojnice i pobliskich linii, o dotychczasowych swych zabiegach wokół tej sprawy (dwie konferencje na ww. temat, wyjazdowe posiedzenie Komisji Infrastruktury);

8.45 - o projekcie zachodniego obejścia miasta i losach swej koncepcji odsunięcia jej przebiegu, o prowadzonych w tej sprawie korespondencji z władzami miasta.

16.35 - jest decyzja o modernizacji DK 22, niektóre jej fragmenty będą miały 3 pasy (2+1), zostanie zwiększona nośność, powstaną ścieżki rowerowe.

18.35 - stan dróg wojewódzkich, m.in. nr 236 przez Swornegacie, jest fatalny;

20.20 - 28 lutego spotyka się Sejmowy Zespół ds. Problemów Powiatowych.

21.20 - Rząd i ministerstwa przygotowały sprawozdania z minionych 2 lat swej pracy.

23.00 - Chojnice TV: Czy miał Pan wątpliwości jak głosować ws. nowelizacji ustawy o IPN?

24.25 - Bartosz Bluma: 15 lutego uroczystości związane z rocznicą męczeńskiej śmierci S.Adelgund Tumińskiej; o 16.30 msza w kaplicy w b.szpitalu, odprawi ją ks. Janusz Chyła; 1 marca w Chojnicach ze Starego Rynku ruszy o 16.30 na ul. Świętopełka Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych; 2 maja będzie kolejny Dzień Flagi, jego program będzie szerszy, niż wcześniej; 

27.00 - Bartosz Bluma o składaniu do Agencji Rozwoju i Modernizacji Rolnictwa wniosków przez rolników ws. dopłat; należy je składać od 15 III do 15 V wyłącznie w wersji elektronicznej; można je także wypełniać w siedzibie Agencji przy ul. Kościerskiej, pomogą w tym pracownicy Biura;

30.45 - Wojciech Rolbiecki o zawartości wydania nr 5/2018 Biuletynu Powiatu Chojnickiego, w którym są informacje dotyczące nawałnicy i działań podejmowanych przy usuwaniu jej skutków: "Nie napisano o pomocy Rządu i służb podległych władzom państwa, pominięto wątek niepowiadomienia przez Starostwo gmin o zagrożeniu silnym wiatrem; jest wyeksponowana informacja o działaniach PO i władz Warszawy".


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.