Dzisiaj jest , 22 Lipca 2018 roku.

Pięć Otwartych Stref Aktywności może powstać w Chojnicach


Dodane: 2018-02-22

Urząd Miasta i pięć samorządów osiedlowych uzgodniło lokalizację tzw. Osiedlowych Stref Aktywności.

Są to: teren przy ul. Bałtyckiej obok boiska Modrak; przy ul. Ustronnej; ul.Jedności (obok Orlika); ul. Modrzewiowa oraz przy ul. Żwirki i Wigury. Na czterech pierwszych byłyby w wersji rozszerzonej: siłownia plenerowa z minimum 6 urządzeń; strefa relaksu z minimum 4 ławki, plenerowy stolik do gier planszowych, np. szachy/warcaby lub inne plenerowe urządzenia do gry, np. stół do ping ponga, oraz zagospodarowanie zieleni; plac zabaw o charakterze sprawnościowym z minimum 3 urządzeniami dla dzieci o charakterze sprawnościowym; ogrodzenie terenu z minimum placu zabaw. Dotacja wynosi do 50% kosztów kwalifikowanych, czyli do 50 tys. zł. Wariant podstawowy może będzie wdrożony w kompleksie sportowo - rekreacyjnym przy ul. Żwirki i Wigury. Nie obejmuje on placu zabaw. Dotacja może w nim wynieść do 25 tys. zł. To również byłoby 50% kosztu. Pozostałą część sfinansowałyby samorządy osiedlowe ze swych budżetów obywatelskich. W każdej z podanych lokalizacji już istnieją place zabaw i siłownie plenerowe, więc będzie to de facto ich rozbudowa. Na stronie Ministerstwa Sportu i Turystyki jest mowa o "budowie", "tworzeniu" OSA, a nie jedynie o ich rozbudowie.  

Wypowiedź Architekta Miejskiego Andrzeja Ciemińskiego z konferencji prasowej w UM z 19.02.2018. Miniaturka video jest ilustracją OSA ze strony Ministerstwa Sportu i Turystyki. 


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.