Dzisiaj jest Środa, 26 Września 2018 roku.

PChS przekroczył o 2200 zł limit wydatków w wyborach uzupełniających


Dodane: 2018-02-27

Komitet Wyborczy kandydata PChS Macieja Kasprzaka w wyborach uzupełniających do Rady Miejskiej Chojnic, które przeprowadzono w sierpniu 2017, przekroczył o 2200 zł limit wydatków na reklamę. Wynosił on wówczas w gminach do 40 tys. mieszkańców 1000 złotych.

Jak wyjaśniał na dzisiejszej (27.02.2018) konferencji prasowej prezes Stowarzyszenia Projekt Chojnicka Samorządność Kamil Kaczmarek - "był to niezawiniony i nieumyślny błąd". Nieprawidłowo także przyjęto jedną z wpłat, gdyż pieniądze przysłano przekazem pocztowym, a nie wpłacono przelewem na konto. Kamil Kaczmarek ponadto uważa, inaczej niż komisarz wyborczy w Słupsku, że nie było to przestępstwo. Mariusz Brunka dodał, że Komitet Wyborczy o swym błędzie napisał w sprawozdaniu. Liczy on ponadto, że prowadzący sprawę prokurator "wykaże rozsądek". Komitet Wyborczy wpłacił już nałożoną grzywnę w wysokości kwoty przekroczenia limitu, czyli 2200 zł.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.