×
Dzisiaj jest Czwartek, 23 Maja 2019 roku.

Tylko Warczak i Osowicka nie poparły programu In Vitro


Dodane: 2018-03-01

Na wtorkowym (27.02) posiedzeniu zespołu zadaniowego ds. opracowania programu wsparcia prokreacji dla mieszkańców Chojnic na lata 2017 – 2020 większością głosów przyjęto jego projekt, który uwzględnia uwagi zgłoszone przez Prezesa Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji.

Jedynie radne Joanna Warczak (PO) i Marzenna Osowicka (PChS) nie poparły jego wstrzymując się od głosu, gdyż nie uwzględniono w nim ich postulatu, by obejmował oprócz wspierania metody In Vitro, także pomoc finansową dla stosujących tzw. naprotechnologię. Ale radne nie złożyły broni i pod koniec posiedzenia, które wg zapowiedzi jej przewodniczącego Edwarda Pietrzyka miało być ostatnie, przekazały członkom zespołu projekt takiego programu autorstwa dr Aleksandry Marii Kicińskiej. Być może Rada Miejska ostatecznie przyjmie obydwa, ale w I kolejności zajmie się na najbliższej sesji programem In Vitro. Jeśli Wojewoda Pomorski nie uchyli uchwały, to pod koniec kwietnia program wejdzie w życie. Na zdjęciu moment głosowania "za". Nagranie zawiera pełen przebieg spotkania.

Uwagi Prezesa Agencji do chojnickiego projektu.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.