×
Dzisiaj jest Środa, 24 Października 2018 roku.

Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych bez Marcina Wałdocha


Dodane: 2018-03-02

Po raz trzeci w Chojnicach, a w Polsce po raz ósmy, przeszedł Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Tym razem bez jego inicjatora prezesa Arcan Historii Marcina Wałdocha, który przewodził jemu w 2015 roku.

Nie było także członków fanklubu MKS Chojniczanka pn. Fanatycy z Grodu Tura, którzy zawsze byli głośną i liczną grupą na marszach. Nie zauważyliśmy także uczestników marszu z 2017 radnych Projektu Chojnicka Samorządność Marzenny Osowickiej i Mariusza Brunki.

Tegoroczną edycję, jak i w 2017 (w 2016 z przyczyn formalnych nie odbył się marsz) zorganizowało Biuro Parlamentarne posła Aleksandra Mrówczyńskiego oraz działacze Prawa i Sprawiedliwości. Właśnie Bartosz Bluma z PiS był wczoraj (1.03) jego prowadzącym. Najpierw na Starym Rynku przedstawił genezę tego Marszu, którym w ten sposób obchodzi się w Polsce Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Następnie uczestnicy Marszu w przenikliwym mrozie udali się za karawanem z nagłośnieniem zapewnionym przez parafię pw. Matki Bożej Królowej Polski (jej proboszcz ks. dr Janusz Chyła szedł w Marszu jako członek Rycerzy Kolumba) tradycyjną trasą na ul. Świętopełka pod pomnik z 1984 poświęcony żołnierzom 1 Batalionu Strzelców w Chojnicach. Wcześniej zatrzymali się, by złożyć kwiaty przy pomnikach Chrystusa Króla (tu kończy się relacja video) oraz Ofiar II wojny światowej.

Relacja z Marszu w 2015 oraz w 2017.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.