×
Dzisiaj jest Czwartek, 17 Stycznia 2019 roku.

Z mazurskiej leśniczówki Pranie do chojnickiej Baszty Nowej


Dodane: 2018-03-07

Opiekun od 1997 Muzeum Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w Leśniczówce Pranie na Mazurach poeta Wojciech Kass gościł wczoraj (6.03.2018) w Baszcie Nowej na zaproszenie UM i Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Gościa przedstawiła Barbara Kasica-Kołomyjska, także poetka. Wymieniła jego bogaty dorobek poetycki, języki na które były tłumaczone. Wojciech Kass nie omieszkał na wstępie powspominać o swym udziale w edycji 2016 Chojnickiej Nocy Poetów i przyjęciu po nim, na które zaprosił go Wiktor Zborowski. Podzielił się także swymi wrażeniami z podróży do Chojnic, gdyż jej trasa wiodła przez Rytel z widokami na zniszczony w sierpniu 2017 las. W pierwszej części spotkania (jej całość obejmuje nagranie) recytował swoje wiersze. Jeden z nich był zadedykowany paniom z okazji zbliżającego się ich święta.

Relacja ze spotkania na stronie MBP.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.