×
Dzisiaj jest Środa, 20 Marca 2019 roku.

Sławomira Kopera pasjonuje historia Polski sprzed ... 4 czerwca 1989


Dodane: 2018-03-16

W czwartkowy (15.03) wieczór w Czytelni Miejskiej Biblioteki publicznej odbyło się spotkanie z pisarzem i historykiem Sławomirem Koperem w ramach cyklu „Czytamy z miłości do ojczyzny! Stulecie odzyskania NIEPODLEGŁOŚCI”.

Poprowadziły je bibliotekarki Weronika Sadowska i Anna Maria Zdrenka. Oczywiście pierwszym pytaniem, jak i na wcześniejszych spotkaniach z tego cyklu, było to, czym dla gościa jest niepodległość. Odpowiadając na nie przy okazji przypomniał, że do 1919 na terenach b.zaboru austriackiego obowiązywał ruch lewostronny; a na terenach na wschód od Wisły był czas z Petersburga. W bardzo interesujący sposób, sypiąc dykteryjkami i ciekawostkami, przekazywał licznej widowni barwną opowieść o swej pracy nad kolejnymi wydawnictwami, scenariuszami programów telewizyjnych czy felietonów. Ani prowadzące, ani autor, nie byli w stanie ustalić liczby dzieł literackich. Jedno z pytań od publiczności zadał Jerzy Erdman z Chojnice TV. Interesowało, go czy planuje wydać książkę o obradach Okrągłego Stołu i rozmowach w Magdalence. Okazało się, że dla pisarza cezurą, do której interesuje go odkrywanie historii Polski, jest dzień wyborów w 1989. Co działo się w czasie przygotowań do 4.06.1989 postanowił zostawić politykom.

Nagranie zawiera pełny zapis spotkania.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.