Dzisiaj jest Środa, 15 Sierpnia 2018 roku.

Konferencja prasowa burmistrza Chojnic A.Finstera z 19.03.2018


Dodane: 2018-03-19

Zapis transmisji konferencji prasowej burmistrza Chojnic Arseniusza Finstera z poniedziałku 19.03.2018.

0.00 - Józef Kołak i Jacek Hałuszkiewicz z ZSP nr 2 przy ul. Angowickiej w Chojnicach o programie II edycji Dnia Nowych Technologii, które odbędą się w piątek 23.03 w godzinach 9 - 17; tematem przewodnim "Bezpieczeństwo i Ochrona Środowiska"; na stoiskach m.in. nowe technologie w motoryzacji; druk 3D; symulator dachowania; pokazy samochodów elektrycznych; będzie samochód Tesla; pokazy dronów i gier VR (gry odpłatne); wystawa retro akcesoriów motoryzacyjnych; goście proszeni są o parkowanie swych aut na terenie pobliskiego Ekomelu.

8.35 - Ewelina Resler i Andrzej Baranowski z firmy Resler Plus o Wielkim Dniu Dziecka, które odbędzie się 30 maja;  apelują do lokalnych przedsiębiorców, by swą ofertą wzbogacili program imprezy.

12.20 - Burmistrz Arseniusz Finster: o programie kolejnej sesji RM Chojnic zwołanej na 26 marca (w poniedziałek 26.03 nie będzie konferencji prasowej); jeden z projektów uchwał będzie ws. nadania pośmiertnego tytułu Zasłużony dla Miasta Chojnice Edwardowi Gabrysiowi; Jerzy Erdman z Chojnice TV: - Czy tegoroczna edycja Wielkopiątkowej Drogi Krzyżowej będzie z odcinkiem niesienia Krzyża przez burmistrza i innych samorządowców? - Jak przed rokiem nie będzie, ale pójdę w niej.

19.00 - ZZO Nowy Dwór planował podniesienie opłaty za przyjmowanie odpadów zmieszanych, ale miasto i gmina Chojnice oraz Człuchów nie zgodziły się na to; w związku z tym nie odbędzie się planowane na 26 marca Zgromadzenie Wspólników; ZZO ma znaleźć inne sposoby na pokrycie zwiększenia wysokości opłaty "marszałkowskiej" za przyjmowanie tzw. balastu.

25.40 - Droga do Igieł od strony ul. Igielskiej wymaga pilnego remontu oraz jej poszerzenia do 5 m; jeśli będą oszczędności w najbliższych przetargach, to może jeszcze w 2018 dojdzie do niego;

29.10 - o przygotowaniach do przetargów na rewitalizację Dzielnicy Dworcowej, węzła integracyjnego oraz dokończenia przebudowy ChCK.

32.50 - na wtorkowym (20.03) posiedzeniu Komisji Komunalnej będzie tworzona lista przejść dla pieszych, które będą doświetlane; wkrótce spotkanie z Zarządem Dróg Wojewódzkich ws. zalewania posesji przy skrzyżowaniu Tucholska - Przemysłowa; o przetargach na modernizację "deszczówki".

34.40 - Jest zgoda Ministerstwa Rolnictwa na pozyskanie przez Miasto Chojnice (teren przy węźle Chojnaty) oraz w Topoli dl Gminy Chojnice na rozszerzenie Strefy Ekonomicznej; IHAR odstąpi te tereny w zamian za inne o podobnej wartości; 

38.00 - Do Państwowego Gospodarstwa "Wody Polskie" Miasto rocznie będzie wpłacać średnio 1 mln zł tytułem opłaty za odprowadzanie deszczówki do cieków wodnych; także właściciele nieruchomości od 3500 m2 z budynkami i utwardzonymi powierzchniami będą do tego zobowiązani.

40.35 - Kalendarz spotkań i uroczystości: wkrótce spotkanie z dyrekcją SP7 ws. ukwiecenia ronda przy ich siedzibie, SP7 przygotuje koncepcję, Miasto zakupi kwiaty i wykona rabaty; w czwartek 22.03 o g.12 uroczyste podpisanie umowy o zawodowstwie zawodnika Boxing Team Kewina Gruchały, który będzie promował Chojnice w Polsacie; 

42.25 - o stanie realizacji inwestycji na stadionie miejskim przy ul. Mickiewicza (m.in. zadaszenia); podgrzewana murawa będzie zasilana z MZEC, nowy ciepłociąg będzie zaczynał się przy Domu Księży Emerytów (b.szpital), szacunkowy koszt budowy 2-3 mln zł, roczny koszt utrzymania instalacji ok. 250 tys. zł, przetarg zostanie ogłoszony, o ile klub awansuje do Ekstraklasy lub PZPN nakaże wprowadzić to rozwiązanie do klubów I Ligi.

45.35 - O piśmie właścicielek przedszkoli ws. wysokości dotacji oraz o zatrudnianiu przez Miasto pracowników interwencyjnych.

47.00 - Jerzy Erdman z Chojnice TV: Na odbytym przed konferencją prasową posiedzeniu Komisji Edukacji pojawił się wątek dotyczący pozyskania przez samorządy miasta i gminy Chojnice oraz powiatowy budynku przy ul. Staroszkolnej od firmy Domatic na potrzeby chojnickiego Muzeum. W kontekście współpracy tych samorządów przy budowie Muzeum Żeglarstwa w Charzykowach warto ten model powielić w sprawie poprawy warunków lokalowych Muzeum.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.