×
Dzisiaj jest Poniedziałek, 17 Czerwca 2019 roku.

Rozmawiali o doświetlaniu przejść, zadaszeniu targowiska i ... wieszakach


Dodane: 2018-03-20

Przewodniczący samorządów osiedlowych, jak zauważył prowadzący obrady Antoni Szlanga, po raz pierwszy spotkali się (19.03) bez Edwarda Gabrysia, zmarłego w styczniu przewodniczącego Samorządu Słoneczne - Leśne.

To osiedle było reprezentowane na posiedzeniu Rady Samorządów Osiedlowych przez członka Zarządu Macieja Kasprzaka.

Najwięcej czasu (0.00 - 11.05) poświęcono na nim sprawie realizacji programu doświetlania przejść dla pieszych. Antoni Szlanga zreferował aktualne uzgodnienia miasta z ENEĄ, dzięki któremu będą poprawione warunki oświetleniowe na ul. Kościerskiej i Młodzieżowej. Pozostałe miejsca urzędnicy i radni mieli wybrać podczas wieczornego (w dniu 19.03) objazdu ulic Chojnic. Na dzisiejszym (20.03) posiedzeniu Komisji Komunalnej ma być zatwierdzona lista tych miejsc. Kolejnym tematem (11.05 - 15.10) była realizacja koncepcji zadaszenia terenu targowiska przy ul. Młodzieżowej. UM podpisał już umowę ze zwycięzcą przetargu na wykonanie projektu technicznego. Radni Szlanga i Kowalik spotkali się z projektantem z Wejherowa, by przekazać m.in. sugestie, aby dokumentacja umożliwiała realizację inwestycji w etapach. Projektant szacuje, że całościowy koszt jej wykonania powinien zamknąć się w okolicach 2,5 mln zł.

Pozostałe sprawy, którym zajmowali się samorządowcy, to m.in. nowelizacja statutów (od 15.10); droga do Igieł od strony Igielskiej pilnie potrzebuje remontu (Żywicka, od 19.30); może warto wprowadzić w Chojnicach tzw. publiczne wieszaki na zbędną używaną odzież? (od 21.20, Świerczewski).


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.