×
Dzisiaj jest Czwartek, 18 Października 2018 roku.

Prezydent Andrzej Duda spotkał się w Brusach z wolontariuszami


Dodane: 2018-03-20

Dziś (20.03) w powiecie chojnickim przebywał Prezydent RP Andrzej Duda. Finał pobytu miał miejsce w Brusach, gdzie w CKiB spotkał się z wolontariuszami oraz przedstawicielami organizacji zaangażowanych w akcję likwidacji skutków nawałnicy w województwie pomorskim i kujawsko-pomorskim.

Dodatkowym punktem wizyty w powiecie chojnickim było spotkanie z mieszkańcami Rytla przed remizą miejscowej OSP. Tam przywitał go sołtys Łukasz Ossowski. Był on też jednym z mówców w Brusach. Powiedział m.in.: "Ważne jest by państwo i jego służby były w gotowości, a tam gdzie to jest możliwe, zawczasu zadziałały. My tutaj na dole jesteśmy przygotowani by być wsparciem państwa w takich sytuacjach"

Przed nim zabrał głos burmistrz Brus Witold Ossowski, który powitał zebranych. Był wśród nich m.in. wicewojewoda pomorski Mariusz Łuczyk oraz wicewojewoda kujawsko - pomorski Józef Ramlau. Władz powiatu chojnickiego nie wymienił, więc zapewne nie otrzymali zaproszenia. 

Prezydent Andrzej Duda w swym przemówieniu w Brusach, tak jak i w Rytlu, wspomniał, że będąc harcerzem bywał na terenach dotkniętych sierpniową nawałnicą. Zaapelował do harcerzy, którzy także byli w Brusach, by przyjeżdżali na tereny dotknięte nawałnicą - "Potrzebne są tysiące ludzi, żeby te miliony drzew zasadzić z powrotem." 

Spotkanie zakończyło się rozmowami Prezydenta RP z wolontariuszami, samorządowcami, strażakami, harcerzami oraz Siostrami Franciszkankami z Orlika. Nie brakowało wspólnych fotografii, selfie i autografów dla uczestników spotkania.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.