Dzisiaj jest , 22 Lipca 2018 roku.

Maciej Kasprzak nowym szefem Osiedla Słoneczne - Leśne


Dodane: 2018-03-23

Maciej Kasprzak został nowym szefem Osiedla nr 3 Słoneczne - Leśne. Zdobył o 9 głosów więcej od Grzegorza Wirkusa (od 40.40 min.). Na zebraniu sprawozdawczo - wyborczym, które odbyło się 21 marca w świetlicy przy ul. Jabłoniowej, obecnych było ogółem 84 mieszkańców.

Urząd Miejski był reprezentowany przez burmistrza Arseniusza Finstera, Architekta Miejskiego Andrzeja Ciemińskiego, komendanta Straży Miejskiej Arkadiusza Meggera oraz Sekretarza Miasta Roberta Wajlonisa. Ten ostatni urzędnik miał za zadanie nadzorowanie przebiegu głosowania na przewodniczącego Zarządu Osiedla po zmarłym w styczniu Edwardzie Gabrysiu. I od uczczenia minutą ciszy po jednym z założycieli Osiedla rozpoczęło się zebranie mieszkańców. Z sali zgłoszono (2.10 - 5.20) dwie kandydatury - Macieja Kasprzaka i Grzegorza Wirkusa, którzy pokrótce przedstawili swe sylwetki i program działania. Następnie komisja skrutacyjna przystąpiła do pracy. Niestety, nie ustrzegła się błędów. Najpierw trzeba było wymienić część rozdanych kart do głosowania, gdyż ... Maciej Kasprzak miał na nich imię Grzegorz. Potem okazało się, że na niektórych wpisano "Kaspszak" zamiast "Kasprzak", ale te zdecydowano już nie wymieniać. Sprawozdanie Zarządu z działalności w 2017 roku przedstawił Maciej Kasprzak, dotychczasowy członek Zarządu (5.20 - 10.55). Natomiast finansowe za 2017 skarbnik Zarządu Tomasz Owczarski (10.55 - 21.00). Okraszał je kąśliwymi komentarzami dotyczącymi głównie placu zabaw i siłowni, które z problemami wybudowano w 2017 roku. Uważa, że trzy urządzenia na siłowni są atrapami, bo nikt nie wie, jak je używać. Niepochlebnie też wypowiadał się o pracy inspektora nadzoru.

Od polemiki z tymi wypowiedziami rozpoczął swe wystąpienie (22.35 - 40.40) burmistrz Arseniusz Finster. Zadeklarował, że bardzo chętnie osobiście zademonstruje, jak działają poszczególne elementy siłowni. Przekazał, że UM ponownie będzie się ubiegać o dotacje z tzw. "schetynówek" na budowę ulic Winogronowej i Czereśniowej, gdyż jest nowa pula środków na te zadania. Poinformował, że ok. 7 mln zł miasto wkrótce wyda na uporządkowanie gospodarki wodami deszczowymi na osiedlu Leśnym (z domami jednorodzinnymi). Po zakończeniu tych prac, czyli od 2020 roku, będą sukcesywnie budowane ulice na nim. Pierwszą z nich będzie ul. Modrzewiowa. W kolejnych latach UM planuje wydawać na ten cel średnio 3,5 mln zł rocznie. W dyskusji (od 42.45 do końca relacji) pytania kierowane były głównie do burmistrza i dotyczyły m.in. realizacji budowy ulic Morelowej i Truskawkowej, podłączenia do deszczówki na tych ulicach, placu zabaw; możliwości wprowadzenia nowego podatku na cel budowy ulic od tych mieszkańców Chojnic, gdzie jest wciąż nawierzchnia gruntowa lub z płyt betonowych; dodatkowych zachęt dla posiadaczy kotłów węgiel, gdyż "w czasie zebrania czułem smród palących się plastikowych butelek"; brak zajęć dla mieszkańców w świetlicy, które pomogłyby w integracji; kiedy znikną kamienie z ulicy Podlesie; na niektórych posesjach przy ul. Strzeleckiej jest bałagan; na Strzeleckiej miał być ruch rowerowy po obydwu stronach ciągów pieszo-rowerowych, a jest tylko po jednym; dlaczego na Bytowskiej znaki drogowe stoją na chodniku?. Również pytania były skierowane do dzielnicowego (od 1.18.00) - podczas zabaw w świetlicy jest hałas i łamana cisza nocna; wyrostki dewastują plac zabaw; kiedy (Leszek Zawadzki, radny powiatowy i mieszkaniec os. Leśnego) pojawi się zielona strzałka na sygnalizatorze na skrzyżowaniu Bytowska - Leśna dopuszczająca skręt w prawo do szpitala?; także LZ - czy będą sekundniki na sygnalizatorach w mieście odliczające czas do zmiany świateł?


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.