×
Dzisiaj jest Wtorek, 22 Stycznia 2019 roku.

Videogogle i elektryczny samochód na II Dniu Nowych Technologii


Dodane: 2018-03-24

Po raz drugi Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Chojnicach zorganizował (piątek 23.03) Dzień Nowych Technologii. Tym razem tematem przewodnim było Bezpieczeństwo i Ekologia.

Jako, że impreza była pod patronatem Starosty Chojnickiego Stanisława Skai i Burmistrza Arseniusza Finstera, obydwaj wzięli udział w uroczystości otwarcia Dnia. Po niej uczniowie szkoły przy ul. Angowickiej zaprezentowali pokaz mody odzieży ... ochronnej, którą handluje jedna z chojnickich firm. Nie była ona jedynym lokalnym przedstawicielem. Mieliśmy okazję rozmawiać z właścicielem firmy TEMIS Tadeuszem Skajewskim, który osobiście przyjechał dwuosobowym autkiem elektrycznym, które można zakupić w Chojnicach. Sporym zainteresowaniem cieszyła się sala z grami komputerowymi, w które można było zagrać w systemie tzw. wirtualnej rzeczywistości. Tam zastaliśmy (na miniaturce video) naszych włodarzy (wraz z Markiem Jankowskim), którzy walczyli z potworami, jechali bolidem Formuły 1 i zwiedzali Ziemię w czasach dinozaurów. Nie brakowało oczywiście miejsc, gdzie na współczesnych komputerach młodzież korzystała z gier, nie tylko na tradycyjnych monitorach, ale i na telebimie od firmy CT Media z Chojnic. Natomiast w szkolnym holu umieszczono m.in. kącik ze sprzętem domowym i biurowym pamiętającym czasy PRL.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.