×
Dzisiaj jest Wtorek, 23 Października 2018 roku.

Po wieczornej Mszy Św. ekstremalni pielgrzymi wyruszyli z Chojnic do Wiela


Dodane: 2018-03-25

W piątek (23.03) po Mszy Św. o g.20.00 ponad 200 uczestników Ekstremalnej Drogi Krzyżowej wyruszyło w liczącą 43 km drogę spod kościoła pw. MBKP przy ul. Obrońców Chojnic do Sanktuarium Maryjnego w Wielu.

Pomysłodawcą pierwszej edycji chojnickiej EDK był Andrzej Ortmann, "kierownikiem" został Piotr Tytus Czapiewski. Wziął w niej udział także ks. proboszcz parafii MBKP Janusz Chyła. Był on jednym z 132 uczestników, którzy w nocnej pielgrzymce do Wiela szli pierwszy raz. Zapisało się na nią 208 osób, ale była też grupa pielgrzymów, którzy szli w niej bez rejestracji. Kobiet było w niej 94, mężczyzn 114. Najstarszy pielgrzym miał 68 lat, najmłodszy 10 lat. Oczywiście najwięcej było uczestników chojnickiej EDK ze stolicy powiatu, ale sporo było także mieszkańców Brus. Ponadto do Chojnic przyjechali mieszkańcy m.in. Bydgoszczy, Chełmna, Kartuz, Torunia czy Poznania. Pierwszy do Wiela o g.4.00 przybył Mariusz, ostatni pielgrzymi dotarli w sobotę 24.03 około g. 9.00.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.