×
Dzisiaj jest Wtorek, 22 Stycznia 2019 roku.

W Sępólnie Kr. otwarto muzeum o PRL-u


Dodane: 2018-03-26

W sobotę 24 marca uroczyście otwarto w Sępólnie Krajeńskim Pomorskie Okręgowe Muzeum PRL. To pierwsza w tym mieście placówka muzealna, więc w bazie firmy Agroma przy ul. BOWiD 15 pokazali się włodarze miast Sępólno Krajeńskie i Kamień Krajeński, jak i starosta sępoleński.

Pomysłodawcą jej powstania jest Marcin Gulka. W jednej z hal Agromy, jak i w jej otoczeniu, umieszczono wiele eksponatów z epoki Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej, począwszy od motocykla Sokół z 1946, przez Polskie Fiaty 126p z klubu Chojnickie Kaszlaki, milicyjny GAZ-ik, wyposażenie pokoju, kuchni i łazienki czy pokoju w przychodni zdrowia. Były wyroby z tamtych czasów, jak m.in. radioodbiorniki i telewizory, rowery i motorowery, odkurzacze, proszki do prania itp. Można było zobaczyć ustawiony namiot z tamtych czasów wraz z osprzętem turystycznym. Stała nawet ławka szkolna pamiętają bardzo wczesny okres PRL. Ci, którzy chcieli wesprzeć Muzeum, datki mogli wrzucać do ... pralki marki Frania. Na każdego odwiedzającego czekał słodki poczęstunek w postaci kawałka okolicznościowego tortu. 


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.