×
Dzisiaj jest Wtorek, 23 Października 2018 roku.

Wywiad z Wicestarostą Chojnickim Markiem Szczepańskim - marzec 2018


Dodane: 2018-03-27

Wywiad z Wicestarostą Chojnickim Markiem Szczepańskim przeprowadzony w Starostwie Powiatowym we wtorek 27 marca 2018.

0.00 - sprawy bieżące Starostwa: o zaawansowaniu prac przy budowie sali wielofunkcyjnej przy ul. Świętopełka w Chojnicach; są ogłoszone przetargi na termomodernizację Technikum nr 3 w Chojnicach oraz ZSP Malachin; wkrótce przetarg na przebudowę drogi w Lubni o wartości ok. 4,5 mln zł; 4.30 - Powiat planuje ubiegać się o dotację na remont drogi z Angowic przez Ogorzeliny do granicy z pow. sępoleńskim przed Jerzmionkami; 6.15 - trwa projektowanie drogi do Łukowa oraz chodników w Moszczenicy, Przymuszewie i Łubnej, realizacja w br.; zakończono remont pomieszczeń w CKZiU; 7.35 - sprawy drogowe: rozpoczęła się przebudowa drogi Chojniczki - Charzykowy, będą utrudnienia w ruchu na niej; wznowiono prace przy: kanalizacji deszczowej na odcinku rondo Strzelecka - rondo Zielona/Strzelecka, na drodze Czersk - Klaskawa; wkrótce początek robót na drodze Nowa Cerkiew - Lotyń, na którą Powiat otrzymał dary od samorządów Polsce;

10.45 - Dlaczego nie było przedstawicieli władz Powiatu Chojnickiego tydzień temu w Brusach w czasie wizyty Prezydenta RP Andrzeja Dudy? Jak wyglądała pana próba wejścia na salę Domu Kultury? Co pan planował przekazać Prezydentowi?

16.10 - Na jakim etapie jest realizacja planu pozyskania od prywatnego właściciela budynku przy ul. Staroszkolnej dla Muzeum? Może lepiej skupić się na tym obiekcie muzealnym, zamiast angażować się finansowo w tworzenie nowej placówki p. Muzeum Żeglarstwa w Charzykowach? Czy jest możliwa współpraca finansowa wszystkich samorządów z powiatu ws. pomocy dla Muzeum w Chojnicach? - Powiat zaoferował zakup budynku za 500 tys. zł, właściciel chciałby ponad 1,5 mln, ponadto jego adaptacja kosztowałaby ok. 5 mln zł.

23.40 - Ile do tej pory Powiat wydał na akcję Zima 2018? - Z 1,4 mln zł w tegorocznym budżecie poszło na razie 583 tys. zł.

26.05 - Może powiatowy system powiadamiania o zagrożeniach m.in. pogodowych przez SMS będzie lepszym rozwiązaniem od skryptów nadesłanych przez Wydział Powiadamiania Kryzysowego w Starostwie do lokalnych mediów?

Na zakończenie Wicestarosta składa Internautom życzenia Wielkanocne.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.