Dzisiaj jest , 22 Lipca 2018 roku.

ChTPN zamierza uczcić Stefana Bieszka pamiątkową tablicą


Dodane: 2018-04-03

Prezes Chojnickiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk Marek Jaruszewski zaproponował, by pamięć Stefana Bieszka, nauczyciela w Gimnazjum Chojnickim do 1934 roku, uczcić pamiątkową tablicą umieszczoną na kamienicy, gdzie mieszkał w Chojnicach.

Udało się ustalić, że był to budynek przy ul. Warszawskiej 23 (na miniaturce video). Inicjatywę chce wesprzeć Zrzeszenie Kaszubsko - Pomorskie. Temat ten przedstawił podczas posiedzenia Komisji Edukacji RM z 19.03.2018 jej przewodniczący Bogdan Kuffel. Uważa on, że w podobny sposób powinno uhonorować także Franciszka Pabicha, który mieszkał przy Alei Brzozowej w Chojnicach. Marek Jaruszewski zadeklarował gotowość bycia prelegentem podczas pogadanek o Stefanie Bieszku wśród uczniów i harcerzy. Tablica o nim miałaby zostać odsłonięta podczas tegorocznych Dni Chojnic.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.