Dzisiaj jest Środa, 19 Września 2018 roku.

Uroczystą mszą i apelem uczczono rocznicę smoleńskiej tragedii


Dodane: 2018-04-11

Uroczystą mszą w kościele przy ul. Wiśniowej i apelem z udziałem kompanii honorowej z jednostki w Nieżychowicach uczczono rocznicę smoleńskiej tragedii.

Od 2011 w tej świątyni odbywają się okolicznościowe msze za zmarłych w tragicznej katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem 10 kwietnia 2010 roku. Od 2017 towarzyszy im asysta wojskowa realizowana przez 34 Batalion Radiotechniczny z Nieżychowic. W br. były ponadto poczty sztandarowe chojnickiej Policji, Straży Pożarnej, Hufca ZHP Chojnice oraz Zespołu Szkół Katolickich w Chojnicach. Mszę, wraz z proboszczami parafii dekanatu chojnickiego, ks. dziekanem Jackiem Dawidowskim i księżmi - seniorami (w tym ks. Henrykiem Cyrzanem) oraz gospodarzem miejsca ks. proboszczem Jerzym Sikorą, odprawił O.Jacek Karczewski z parafii Ducha Św. w Chojnicach. On także (11.12 - 24.30) wygłosił okolicznościową homilię. Wcześniej, jak co roku, Krzysztof Dziekan (od 1.50) powitał uczestników Mszy i uroczystości. Po Mszy rozpoczęły się modły, przemówienia i składanie kwiatów (od 33.12) przy obelisku upamiętniającym ofiary lotu do Smoleńska w 2010. Z delegacji organizacji politycznych, oprócz Prawa i Sprawiedliwości, jednego z organizatorów uroczystości, zauważyliśmy jeszcze jedynie Radosława Behrendta i Jacka Kowalika (był także w ubiegłych latach) z Sojuszu Lewicy Demokratycznej.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.