×
Dzisiaj jest Czwartek, 23 Maja 2019 roku.

Mieszkańcy Pawłówka pytali burmistrza o termin budowy ulic


Dodane: 2018-04-11

Wczoraj (10.04) mieszkańcy osiedli Pawłówko i Małe Osady spotkali się na dorocznym zebraniu sprawozdawczym Samorządu. Wziął w nim udział także burmistrz Arseniusz Finster. Zebranie poprowadziła przewodnicząca Zarządu Renata Dąbrowska.

Relacja nie zawiera wystąpienia przedstawicielki Zakładu Gazowniczego z Gdańska, która przedstawiła koncepcję prac przy gazyfikacji osiedla. Zgodnie z nią w 2018 mają trwać prace projektowe, a w 2019 układanie sieci i przyłączy. Zapis tej części zebrania zostanie przekazany Zarządowi Osiedla.

0.00 - Renata Dąbrowska przedstawia porządek zebrania i gości.

2.05 - Renata Dąbrowska: Proszę dyrektora Jarosława Rekowskiego o informację ws. możliwości uzyskania dofinansowania wymiany pieca CO węglowego na gazowy.

5.20 - pracownik UM przedstawia stan prac nad koncepcją odwodnienia terenu osiedla Pawłówko.

12.45 - burmistrz Arseniusz Finster o gazyfikacji osiedla, jego odwodnieniu; także o bieżących inwestycjach miejskich.

25.25 - informację o planowanej budowie na boisku przy ul. Ustronnej Osiedlowej Strefy Aktywności przedstawia Architekt Miejski Andrzej Ciemiński; dyskusja.

32.45 - Mirosława Dalecka: Przed 2 laty mieszkaniec osiedla pytał pana burmistrza o możliwość wybudowania przez miasto osiedlowej świetlicy, odpowiedział pan, żebyśmy sami zbudowali świetlicę. Dwadzieścia lat temu ją zbudowaliśmy, a potem miasto za naszymi plecami ją sprzedało.

Od Chojnice TV: W relacji z tego zebrania (od 35.09) burmistrz tak odpowiedział wówczas: "Wasze osiedle, jako jedyne w mieście, dostaje 2 razy więcej na 1 mieszkańca, niż inne osiedla, i  w ramach budżetu obywatelskiego możecie sobie zbudować świetlicę".

- Na ul. Ludowej jest potrzebny próg spowalniający;

- Na ul. Willowej jest za mało lamp; na Willowej przy zakręcie i ul. Przytorowej jest potrzebne lustro lub znak pierwszeństwa przejazdu.

- Kiedy ulice na osiedlu Pawłówko zostaną wybudowane?

- Na osiedlu przydałyby się płyty betonowe z ulic Morelowej i Truskawkowej.

54.25 - Renata Dąbrowska: Dołączam się do mojego przedmówcy, mieszkańca osiedla, że p.Kazimierzowi Ginterowi należą wielkie podziękowania za pomoc dla osiedla i naszego samorządu (oklaski).

55.20 - Sprawozdanie Zarządu z działalności w 2017 roku, dyskusja.

1.09.40 - Sprawy bieżące. Odpowiada dyr. Jarosław Rekowski.

- Na drodze gruntowej pomiędzy Willową i Przytorową są zastoiska wody,

- przed przejazdem kolejowym przy Manufakturze powinien stanąć znak STOP,

1.16.10 - radny Marek Bona: Wkrótce Mostostal - Zamet rozbierze swą bocznicę kolejową, potem naprawi przejazd przez ul. Przemysłową.

- na ul. Ludowej i Willowej leży piach na płytach; są w nich dziury.

- na placu zabaw przy Liściastej są wielkie dziury; ul. Liściastą trudno przejechać, gdyż są na niej wielkie i głębokie dziury.

1.26.20 - Jakie były efekty (do komendanta SM) kontroli na naszym osiedlu kotłowni CO pod kątem spalania w nich śmieci?


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.