×
Dzisiaj jest Czwartek, 23 Maja 2019 roku.

Nie ma sklepu Gorzałka, nie ma problemów


Dodane: 2018-04-13

Dwudziestu mieszkańców osiedli 700-lecia i Kaszubskiego, wliczając członków Zarządu i radnych, przyszło na zebranie sprawozdawcze Samorządu Mieszkańców nr 5 w Chojnicach. Dla porównania - dwa dni wcześniej, nie pierwszy raz, na podobne zebranie na kilka razy mniejszym ludnościowo Osiedlu Pawłówko - Małe Osady zjawiło się ponad 40 mieszkańców.

Zebranie poprowadził przewodniczący Bogdan Tyloch, który na wstępie przedstawił sprawozdanie (od 0.00 do 6.25) z działalności Samorządu od 04/2017 do 04/2018. Przedstawił wykaz imprez dla dzieci i młodzieży, który był organizowany przez samorząd lub dotowany przez niego. W tym okresie tradycyjnie mieszkańcy osiedli mogli pojechać na wycieczki do Lichenia, nad morze i do poznańskich Term. W 2018 burmistrz Arseniusz Finster jest na każdym z zebrań, także i w SP5. Zreferował (6.25 - 23.30) zaawansowanie miejskich inwestycji, w tym i tej, którą było widać z okien szkolnej stołówki. Wspomniał, że tego dnia przed zebraniem spotkał się z rodzicami uczniów SP5, na którym wyjaśniał konieczność przeniesienia trzech klas III i jednej VI do SP8 od 1.09.2018. Następnie odpowiadał na pytania (23.35 - 45.00) z sali. Pierwsze wystąpienie było mieszkańca bloku TBS-u przy Kartuskiej, Wojciecha Czapiewskiego, który podziękował burmistrzowi za likwidację bruku kamiennego z zatoczek autobusowych na ul. Sukienników, dzięki czemu rowerzyści, tacy jak on, mogą wygodniej teraz jeździć. Ponadto żalił się, że od 2017 czeka na odpowiedź ws. uzasadnienia podwyżki stawki czynszu w TBS. Wrócił także do problemu z przejazdem rowerem po ul. Ks.Pomorskich w miejscach, gdzie są progi spowalniające. Inny mieszkaniec wyraził zdziwienie, że na przebudowywanej fasadzie ChCK jest napis "Kinoteatr". Wg niego powinien być neon z tym słowem. Zwrócił uwagę ponadto na problem z dojazdem np. karetki, do domów przy Ks.Pomorskich 20 i 24 przez niedawno wybudowane ogrodzenie przy Ks.Pomorskich 18. Radny Marek Szank poprosił burmistrza o pomoc w kontakcie z władzami Spółdzielni Mieszkaniowej w sprawie umorzenia odsetek od kredytów mieszkaniowych z lat 90 XX wieku.

Pytania kierowano także do dyrektora Wydziału Komunalnego (od 45.00) Jarosława Rekowskiego. Najwięcej emocji wzbudziła sprawa blokowania wyjazdu spod podjazdu pod balkon niepełnosprawnej mieszkanki ul. Jana Pawła II 20. Doprowadziła do ostrego wystąpienia radnego Mariusza Brunki adresowanego do komendanta Straży Miejskiej Arkadiusza Meggera. Być może efektem zgłoszonego problemu będzie przegląd spółdzielczych parkingów, chodników i pieszojezdni przez radnych z Komisji Komunalnej pod kątem prawidłowego parkowania samochodów. Bogdan Tyloch zwrócił się do dzielnicowego policjanta, by podzielił się swymi uwagami nt. stanu bezpieczeństwa na osiedlu, ale ten jednozdaniowo ocenił, że jest dobry, gdyż nie ma już sklepu monopolowego "Gorzałka". Na zakończenie przewodniczący Zarządu przedstawił plan pracy na 2018 rok. Zgłoszono z sali tylko jedną uwagę, by jedna z wycieczek była do Gdańska. Tam należałoby zwiedzić m.in. Muzeum II wojny światowej oraz kościół św. Brygidy.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.