Dzisiaj jest Środa, 19 Września 2018 roku.

Komisje RM na wspólnym posiedzeniu o nowelizacji budżetu


Dodane: 2018-04-17

Przed kwietniową (23.04) sesją RM Chojnic odbyły się jedynie dwa posiedzenia komisji. Poza Edukacji jeszcze wspólne pozostałych wraz z Radą Samorządów Osiedlowych.

Burmistrz Arseniusz Finster przedstawił na nim (0.00 - 6.40) zakres zmian w tegorocznym budżecie Miasta Chojnice. Są to m.in.: 140 tys. zł na zwiększenie środków na inwestycje w SP3; 23 tys. zł na sprzęt do rewalidacji w ZSS Chojnice; 25 tys. zł dla powiatowych strażaków na zakup auta terenowego; 250 tys. zł dla ChCK na zakup wyposażenia dla nowej siedziby; zwiększenie z 0,8 mln zł na 1,8 mln zł puli pieniędzy na kolejne inwestycje na stadionie miejskim przy ul. Mickiewicza (od 2.22, w tle migawki ze stadionu, na którym m.in. zbudowano w br. zadaszenie nad kolejnymi dwoma sektorami), którymi jest budowa kolejnego Centrum Prasowego (uprzednio w budynku przy ul. Jeziornej), które stanie przy trybunach dla kibiców przyjezdnych, oraz na wykonanie podgrzewanej murawy; ponadto 160 tys. zł na organizację Dni Chojnic.

W dyskusji (od 6.40) radni podnieśli m.in.: Marek Bona - Skąd będą pieniądze na podgrzewaną murawę, bo 1,8 mln zł starczy jedynie na Centrum Prasowe? - Burmistrz: Prawdopodobnie uruchomimy przetarg na to zadanie jeszcze nim będzie jasne, kto awansuje do Ekstraklasy, by zdążyć z jego rozstrzygnięciem i realizacją robót. Gdyby Chojniczanka nie awansowała, to mamy czas, by go unieważnić.

12.15 - Maria Błoniarz - Górna: Ważniejsze od remontu dachu na starej plebanii jest ratowanie muru obronnego, na którym ona stoi.

13.50 - Kazimierz Jaruszewski - Co możemy, jako miasto, zrobić dla Wieży Ciśnień przy ul. Sępoleńskiej, dawna 14 lutego?

Nagranie z 16.04.2018. Na miniaturce video sektor dla gości na stadionie miejskim przy ul. Mickiewicza.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.