Dzisiaj jest Środa, 19 Września 2018 roku.

Starostwo szuka w Chojnicach ulicy z prędkością do 70 km na godzinę


Dodane: 2018-04-24

Na dzisiejszym (24.04) posiedzeniu Komisji Infrastruktury i Transportu Rady Powiatu Chojnickiego najważniejszym punktem porządku obrad było "Omówienie możliwości powstania Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Chojnicach."

Okazuje się, że obecnie najtrudniejszym problemem władz Powiatu Chojnickiego jest znalezienie odcinka ulicy w terenie zabudowanym Chojnic, gdzie byłaby możliwość jazdy z prędkością do 70 km na godzinę. Na pierwszą propozycję - fragment zmodernizowanej ulicy Człuchowskiej od Leśmiana do Topoli - nie zgodził się Urząd Miejski. Jest przygotowana druga propozycja - od przyszłej siedziby ośrodka WORD w b.siedzibie Urzędu Celnego przy ul. Gdańskiej do granicy miasta. 

Członkowie Komisji zapoznali się ponadto ze stanem realizacji powiatowych inwestycji, w tym drogowych, które przedstawił dyrektor stosownego wydziału Maciej Kempiński. W wolnych wnioskach szef Komisji Leszek Zawadzki podzielił się ze Starostą Stanisławem Skają uwagami zgłaszanymi przez mieszkańców Chojnic podczas zebrań osiedlowych, na które uczęszcza. Były to m.in. potrzeba budowy miejsc postojowych przy ul. Żwirki i Wigury; podcięcie gałęzi drzew przy ul. Angowickiej. Chojnice TV zapytało Starostę ws. stanu realizacji uwag zgłaszanych przez radnego powiatowego, zarazem sołtysa Krojant, Eugeniusza Wirkusa, które dotyczyły usterek i uszkodzeń drogowej infrastruktury podczas ubiegłorocznej modernizacji drogi przez Krojanty. Za kilka dni firma Skanska, realizator powiatowej inwestycji, przystąpi do usuwania własnych niedoróbek. Natomiast uwagi sołtysa dotyczące wykonawcy rozbudowy kliniki w Krojantach, czekają na załatwienie.

Chojnice TV było jedynym lokalnym medium obecnym na posiedzeniu.

Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Chojnice TV wyrażonej na piśmie pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.