×
Dzisiaj jest Czwartek, 17 Stycznia 2019 roku.

Na zebranie do Słonecznej przyszło 38 mieszkańców os. Hallera i Bursztynowego


Dodane: 2018-04-29

Ostatnie w tegorocznym cyklu zebrań sprawozdawczych samorządów osiedlowych było to w restauracji Słoneczna. Spotkali się tam mieszkańcy osiedli Hallera, Bursztynowego i Igły.

Poprowadziła je członkini Zarządu Marzenna Osowicka. Tradycyjnie wziął w nim udział burmistrz Arseniusz Finster oraz komendant Straży Miejskiej Arkadiusz Megger. Wydział Komunalny reprezentowany był przez Tadeusza Rudnika. Jako, że większość mieszkańców tego Samorządu, to spółdzielcy, był także prezes SM Jakub Chmurzyński.

Burmistrz (od 2.30) Arseniusz Finster na początku zebrania zreferował przebieg realizacji miejskich inwestycji oraz zaawansowania prac przy przetargach na kolejne. W dyskusji (od 15.00) najwięcej emocji wywołała sprawa planowanej inwestycji mieszkaniowej wewnątrz osiedla Hallera na terenach zielonych pomiędzy domami Młodzieżowa 17, 9 i 26 (43.40 - 52.30). Sprawą zapalną jest problem dojazdu do tego nowego domu. Ponadto poruszano m.in. brak utwardzenia ul. Widokowej, zalewania terenu garażowiska przy ul. Młodzieżowej z obiektów firmy Kaparis,  braku miejsca na plac zabaw w Igłach. Mieczysław Bloch zgłosił pomysł, by udostępnić mieszkańcom os. Bursztynowego frontową część parkingu domów TBS przy ul. Rzepakowej 5A i 5B (obecnie jest za szlabanem). Mieszkanka spółdzielczego domu narzekała na brak pojemników do segregowania. Tradycyjnie nie zabrakło słownej utarczki burmistrza z szefową osiedla Kornelią Żywicką w sprawie placu zabaw na os. Bursztynowym (slajdy przedstawiające jego stan były pokazywane podczas zebrania).  W dalszym ciągu zebrania (ok. 1.20.00) okazało się, że koszt wykonania w 2017 kontroli realizacji placów zabaw w kwocie 3000 zł pokryła ze swej kieszeni szefowa osiedla. Burmistrz Arseniusz Finster nie zgodził się na pokrycie go z funduszy Samorządu. Nieobecny z powodów osobistych radny Marek Bona złożył zapytania na piśmie - czy będzie na os. Hallera siłownia dla seniorów oraz o dodatkowe miejsca przy rondzie obok apteki (za żłobkiem). Arseniusz Finster zapowiedział, że zgłoszone uwagi będą pomocne przy pracy nad planem miejscowym dla os. Hallera, do którego wkrótce przystąpi UM. Jedno z pytań Kornelii Żywickiej dotyczyło dojazdu do kościoła na os. Bursztynowym, który w tej chwili ma nawierzchnię z płyt betonowych oraz gruntową.

Przedstawienie działań Zarządu (od 1.15.25) przedstawiła jego przewodnicząca Kornelia Żywicka. W planie pracy na 2018 (od 1.31.40) znalazła się Osiedlowa Strefa Aktywności (przy placu zabaw obok Modraka) oraz takie działania, jak festyn rodzinny, bal seniorów, fitness osiedlowy i dla seniorów, konkursy plastyczny i fotograficzny, warsztaty rękodzieła oraz Mikołajki w grudniu.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.