Dzisiaj jest Środa, 19 Września 2018 roku.

Konferencja prasowa burmistrza Chojnic A.Finstera z 30.04.2018


Dodane: 2018-04-30

Konferencja prasowa burmistrza Chojnic Arseniusza Finstera z poniedziałku 30.04.2018.

0.20 - Wiceburmistrz Edward Pietrzyk: 3.05 ok. g.18-19 w sali obrad RM władze miasta spotkają się z uczestnikami Rowerowego Rajdu przyjaźni: Miasta Łeby, Gminy Nowa Wieś Lęborska i Gminy Wicko Pamięci Krzysztofa Kulasiewicza. Do 12 maja po pokonaniu ok. 845 km dojadą do czeskiej Pragi.

2.45 - o składzie i programie wizyt delegacji Miasta Chojnice w Emsdetten (na otwarcie wystawy malarstwa; jeden z obrazów niemieckiego lokalnego twórcy został wykupiony i zawiśnie w ratuszu w Emsdetten; przedstawia partnerstwo Chojnic, Emsdetten i holenderskiego Hengelo) oraz w Korsuniu Szewczenkowskim (szefem delegacji Edward Pietrzyk, będzie podpisana nowa umowa partnerska z miastem Korsuń, poprzednia z powiatem Korsuń, powiaty na Ukrainie są w likwidacji).

7.00 - o wyjeździe do Bayeux we Francji, szefem delegacji jest Robert Wajlonis, członkiem m.in. Marzenna Osowicka).

7.55 - Pytanie ws. przyjęcia mandatu radnego powiatowego. - Nie przyjmuję tej propozycji, gdyż musiałbym zrezygnować z funkcji wiceburmistrza. Prawdopodobnie Ludomiła Paczkowska go przyjmie.

9.00 - Burmistrz Arseniusz Finster: Podczas niedawnego otwarcia sezonu żeglarskiego w Charzykowach otrzymałem (na miniaturce video) medal za szczególne zasługi dla żeglarstwa.

11.20 - UM Chojnice otrzymał tytuł "Gmina na 5" przyznawany przez studentów SGH w Warszawie. Będzie odebrany w dniu 24.05.2018.

14.20 - Albert Meenhere przysłał do ratusza pismo ws. przyczyn rozwiązania Fundacji Kienkeurig; o dotychczasowych dokonaniach dla Miasta Chojnice.

18.35 - O działalności szkoleniowej kluby MKS Chojniczanka, kto otrzymuje stypendia od Zarządu Klubu; Miasto przekazuje na szkolenie młodzieży w sekcji piłkarskiej 93 tys. zł, a w sekcji lekkoatletycznej 21 tys. zł. Klub potrzebuje boisk treningowych z żywą trawą.

22.10 - Uchwała RM o In Vitro będzie wkrótce opublikowana w Dzienniku Urzędowym Województwa Pomorskiego.

22.55 - o efektach przeglądu placów zabaw - nowych z 2017 i wcześniej istniejących; plac zabaw przy Modraku na os. Bursztynowym jest wreszcie otwarty, ale poza "kopalnią piasku"; po jej uzupełnieniu i przeróbce dojdzie do jej testu przez dzieci z przedszkola; o szukaniu lokalizacji placu zabaw w Igłach.

26.00 - o trwających przetargach: w II przetargu na budynek socjalny przy ul. Dworcowej najtańsza oferta jest droższa od kosztorysu o ok. 250 tys. zł, będzie konsultacja z komisją budżetu, czy zaakceptować tę ofertę; o przetargach na budynek prasowy i elementy węzła integracyjnego (są droższe o ok. 24% od kosztorysu);

32.00 - polemika z wypowiedziami członków PChS z ich konferencji prasowej z 27.04.2018 - ws. amortyzacji i straty w szpitalu; o budowaniu stadionów przez sponsorów; o konflikcie z radną powiatową Mirosławą Dalecką podczas zebrań osiedlowych; o sprzedaży budynku przy ul. Tucholskiej w 1998, gdzie była przejściowo świetlica osiedlowa; o płatnościach dla RCI, b.wykonawcy przebudowy ChCK; o wydatkach na administrację w UM, jak i całościowo na UM; o dotacjach dla niepublicznych przedszkoli; 

52.15 - pytanie ws. przyczyny nowelizacji uchwały RM ws. limitów punktów sprzedaży napojów alkoholowych.

54.40 - wkrótce burmistrz spotka się z Katarzyną Żak; kolejna konferencja prasowa za 3 tygodnie o g.13; w dniach 11-18.05 burmistrz ma urlop. 


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.