Dzisiaj jest Czwartek, 16 Sierpnia 2018 roku.

W Sępólnie na Zlocie Pojazdów Zabytkowych i koncercie Bayer Full


Dodane: 2018-05-02

Tradycyjnie 1 maja nie było w Chojnicach imprez czy festynów, więc pojechaliśmy za miedzę do Sępólna Kr. Tam pod dachem Targowiska Miejskiego, które zaprojektował Miejski Architekt w UM Chojnice Andrzej Ciemiński, po raz czwarty spotkali się właściciele zabytkowych pojazdów.

Sporo z nich miało rejestrację GCH. Były nie tylko samochody produkcji krajów demokracji ludowej, jak Wartburg czy Moskwicz, ale i kultowy bus Volkswagen T1 czy Ford Mustang. Nie zabrakło chojnickich "kaszlaków", czyli PF 126p; sępoleńskiej karetki pogotowia marki Fiat 125p czy milicyjnego radiowozu, także duży Fiat.

Pod przestronnym dachem Targowiska mieściła się także scena, na której śpiewali lokalni wykonawcy. Wszyscy jednak czekali na wykonawcę przeboju "Wszyscy Polacy, to jedna rodzina", czyli zespół Bayer Full. W godzinnym koncercie pod sceną towarzyszyli im tancerze w nietypowych strojach, którymi byli ... pracownicy Ośrodka Kultury w Sępólnie. Niedawno urządzili oni na sępoleńskim dworcu kolejowym inscenizację pożegnania rezerwistów w sierpniu 1939, gdy przyjechał na niego pociąg okazjonalny relacji Kościerzyna - Chojnice - Nakło - Poznań. Ciągnęła go lokomotywa parowa. Nagranie z 1 maja 2018.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.