Dzisiaj jest Czwartek, 16 Sierpnia 2018 roku.

Rozwinęli stumetrową flagę na chojnickim Rynku w dniu jej święta


Dodane: 2018-05-02

Po raz pierwszy Dzień Flagi RP był z takim rozmachem świętowany na chojnickim Starym Rynku. Impreza zorganizowana przez powiatowe struktury Prawa i Sprawiedliwości oraz Biuro Parlamentarne posła Aleksandra Mrówczyńskiego, przy współpracy z harcerzami ZHP oraz ChCK (nagłośnienie), zgromadziła tłumy chojniczan.

Jak przekazał nam poseł, szacuje się, że flaga o długości 100 m i szerokości 3 m, trzymało ok. 300 chojniczan. Wielu z nich miało własne flagi i chorągiewki, a ich pociechy miały baloniki i malunki na twarzy w barwach narodowych. Te elementy dekoracyjne były dzięki harcerzom. Oni też rozdawali 100 sztuk babeczek z miniaturowymi chorągiewkami  (bardzo smaczne - sprawdziliśmy) oraz wypuścili w niebo po 100 sztuk białych i czerwonych balonów napełnionych helem. Uroczystość poprowadził jej pomysłodawca Bartosz Bluma, przypominając genezę święta, które upamiętnia datę (2.05.1945) zawieszenia polskiej flagi narodowej na Reichstagu w Berlinie. Przed rozpoczęciem rozwijania flagi, którą zszyto w Polipolu, głos zabrali poseł Aleksander Mrówczyński oraz wicewojewoda pomorski Marian Łuczyk. Na płycie Rynku zauważyliśmy m.in. Marcina Wałdocha z Arcan Historii, który był inicjatorem pierwszych obchodów Dnia Flagi w Chojnicach. Była także radna powiatowa Mirosława Dalecka, Powiatowy Rzecznik Praw Konsumenta Joanna Gierszewska oraz Andrzej Mielke z Chrześcijańskiego Ruchu Samorządowego. Miejskich radnych (również z PChS) oraz przedstawicieli władz miasta nie zauważyliśmy. Całość akcji na płycie Starego Rynku z podnośnika podstawionego przez chojnickich zawodowych strażaków fotografował Daniel Frymark.

Zapis transmisji na żywo z 2.05.2018.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.