Dzisiaj jest Poniedziałek, 24 Września 2018 roku.

Plac zabaw na os. Bursztynowym otwarty, ale na razie bez kopalni piasku


Dodane: 2018-05-07

Plac zabaw na osiedlu Bursztynowym, który jest zlokalizowany w pobliżu Boiska Modrak, został nieoficjalnie otwarty. Powstał w 2017 ze środków tzw. budżetu osiedlowo - obywatelskiego.

Z powodu konfliktu władz miasta z wykonawcą firmą APIS, jak i z jego projektantką, i zarazem szefową Samorządu Osiedla nr 4 Hallera - Bursztynowe - Igły Kornelią Żywicką, jako jedyny w Chojnicach do niedawna nie był dostępny dla dzieci. Kością niezgody było przede wszystkim urządzenie pn. "kopalnia piasku". Jak przekazał na konferencji prasowej z 30.04 burmistrz Arseniusz Finster, po jego przeróbce wrócą na nie wiaderka. Wówczas zostanie przeprowadzony test działania tej "kopalni" z udziałem przedszkolaków z placówki samorządowej zlokalizowanej w gmachu przy ul. Młodzieżowej.

Nagranie video z 7.05.2018. Na miniaturce video instrukcja użytkowania "kopalni piasku", którą dodatkowo wykonała firma APIS.

W ratuszu i na Skypie o placu zabaw przy Rzepakowej - Videokonferencja prasowa z 14.09.2017, której podstawowym tematem była realizacja przez firmę APIS placów zabaw.

"Jeśli APIS nas nie przeprosi, może pójdziemy do sądu"- konferencja prasowa z 19.09.2017 członków Zarządu Osiedla nr 4, której tematem była polemika z wypowiedziami uczestników konferencji prasowej z 14.09.2017.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.