Dzisiaj jest Poniedziałek, 24 Września 2018 roku.

Baszta Kurza Stopa czeka na ekspertyzę i naprawę murów


Dodane: 2018-05-07

Nadal nie rozpoczęły się prace remontowe przy baszcie Kurza Stopa, która należy do kompleksu budynków chojnickiego Muzeum Historyczno - Etnograficznego. Fragment murów obronnych z XIV wieku osunął się pod nią w czerwcu 2017 roku. Od tego czasu baszta jest niedostępna dla zwiedzających.

Po dwu nieudanych przetargach dyrekcja muzeum zdecydowała się ubiegać o dofinansowanie specjalistycznej ekspertyzy geologicznej przez Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. O losy tych starań i możliwość ewentualnego współfinansowania tych badań przez władze Powiatu Chojnickiego interpelował na sesji Rady Powiatu Chojnickiego z 26.04.2018 radny Leszek Redzimski. Wicestarosta Chojnicki Marek Szczepański zapewnił radnego, że Powiat wspomoże w realizacji tejże ekspertyzy.

Nagranie video z 7.05.2018.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.