Dzisiaj jest Piątek, 17 Sierpnia 2018 roku.

Radni zwizytowali Park 1000-lecia


Dodane: 2018-05-23

Radni z Komisji Ochrony Środowiska RM Chojnic dzisiejsze (23.05) posiedzenie poprzedzili wizytami w terenie. Pierwsze z nich miało miejsce w Parku 1000-lecia.

Samorządowcom towarzyszyli Miejski Ogrodnik Waldemar Spichalski oraz dyrektor Wydziału Komunalnego Jarosław Rekowski. Radni interesowali się stanem zieleni i parkowych zbiorników wodnych, na których pojawiły się wykwity glonów (walczy się z nimi poprzez zasilanie wody siarczanem miedzi). Dopytywali o koszty odnowienia ławek i szachownic. Chojnice TV natomiast zapytało o lokalizację figur do szachów plenerowych (są na drugim końcu Parku w domku Ogrodnika), funkcjonowanie kaczkomatów (firma je obsługująca nie zgłaszała problemów), potrzebę uzupełnienia tabliczek z nazwami drzew i innych roślin (wkrótce pojawią się nowe tabliczki z naklejkami z folii), o efektywność paneli fotowoltaicznych (zasilają w prąd 30% lamp w Parku).


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.