Dzisiaj jest Piątek, 17 Sierpnia 2018 roku.

Lasek Miejski leczy rany po sierpniowej nawałnicy


Dodane: 2018-05-24

Kolejnym miejscem, które radni z Komisji Ochrony Środowiska RM Chojnic odwiedzili przed środowym (23.05) posiedzeniem, to Lasek  Miejski. Byli z nimi Miejski Ogrodnik Waldemar Spichalski oraz dyrektor Wydziału Komunalnego Jarosław Rekowski.

Spacer rozpoczął się przy największym "pobojowisku" po nawałnicy z sierpnia 2017, gdzie złamane drzewa zatarasowały ulicę Strzelecką w pobliżu hospicjum.  Tam miejscy urzędnicy zreferowali stan prac przy usuwaniu wiatrołomów, przedstawili informacje o problemach z zagospodarowaniem pozyskanego drewna. Pod koniec br. ma być gotowy operat na kolejne 10 lat, w którym będą wskazówki jakie i ile drzew posadzić w miejsce tych, które zniszczyła nawałnica. Najprawdopodobniej część karpin (na zdjęciu na zapleczu Domku pod Sosną jedna z nich) pozostanie w stanie naturalnym, część będzie wykarczowana.

Chojnice po nawałnicy z sierpnia 2017. Od 6.45 minuty Lasek Miejski. Nagranie z 12.08.2017. 


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.