Dzisiaj jest Piątek, 17 Sierpnia 2018 roku.

Osiedle Pawłówko będzie miało deszczówkę ze zbiornikiem retencyjnym


Dodane: 2018-05-25

Po wizytach w parku 1000-lecia i Lasku Miejskim (23.05) radni z Komisji Ochrony Środowiska w ratuszu podsumowali je oraz zajęli się m.in. sprawami projektu odwodnienia osiedla Pawłówko oraz feralnej posesji przy skrzyżowaniu ulic Tucholskiej i Przemysłowej.

W tej części posiedzenia wzięli udział także dyrektorzy Jacek Domozych oraz Jarosław Rekowski. Radni zgodzili się z opinią Marka Bony, że Park 1000-lecia jest "fajny". Uznali również, że koncepcja, by część korzeni po wiatrołomach w Lasku Miejskim pozostawić, jako symbol nawałnicy z 11.08.2017, jest warta realizacji (0.00 - 5.04). 

Najwięcej czasu samorządowcom zajęło omówienie założeń projektu odwodnienia terenu osiedla Pawłówko przy ul. Tucholskiej (5.04 - 33.04). Jej koszt, wraz ze studniami chłonnymi, dyrektor Jacek Domozych szacuje na ok. 1 mln zł, bez uwzględniania kosztu zbiornika retencyjnego. Do wybory były dwa warianty. Rozbudowa stawu wykorzystywanego przez jednego z mieszkańców do hodowli ryb, na co wyraził on zgodę; albo budowa od podstaw miejskiego zbiornika retencyjnego. Radni po dyskusji, obawiając się kłopotów z ewentualnym zatruciem ryb spływającą deszczówką, jednogłośnie wybrali wariant z własnym zbiornikiem retencyjnym. Na koniec poproszono (od 33.04) dyrektora Jarosława Rekowskiego o bieżące informacje w sprawie zalewanej przez wody opadowe nieruchomości przy skrzyżowaniu ulic Tucholskiej i Przemysłowej. Trwa wykonywanie zleconego przez Zarząd Dróg Wojewódzkich projektu odwodnienia tego miejsca. Zgodnie z decyzją wydaną przez UM Chojnice, do końca 2019 roku ma nastąpić wykonanie przebudowy kanalizacji w tym miejscu.

Wizyta radnych w parku 1000-lecia oraz w Lasku Miejskim.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.