Dzisiaj jest Środa, 15 Sierpnia 2018 roku.

Rajd Kosznajderski miał finał u ks. proboszcza w Dąbrówce


Dodane: 2018-05-27

W kolejnej edycji rowerowego Rajdu Kosznajderskiego, organizowanego przez LGD Sandry Brydy, jej finał zaplanowano w Dąbrówce na terenie gminy Kamień Krajeński.

Po dotarciu na metę przez jej 36 uczestników okazało  się, że tym miejscem jest ... podwórko plebanii parafii św. Michała Archanioła, a czynnym uczestnikiem, nie tylko w roli przewodnika, jej ks. proboszcz Janusz Fierek. W drodze do Dąbrówki rowerzyści tylko ostatni odcinek ze Sławęcina musieli pokonać na drodze. Pozostałe - Chojnice - Lichnowy - Sławęcin, po ścieżkach rowerowych. Na szczęście pogoda w czasie Rajdu była łaskawa dla jego uczestników. Po przedstawieniu przez ks. proboszcza historii parafii, kościoła oraz życiorysu jego fundatora bp. chełmińskiego Augustyna Rosentrettera (1844 - 1926), urodzonego na terenie miejscowej parafii, i wizycie na przykościelnym cmentarzu, gdzie jest grób rodziców ks. biskupa, rowerzyści posilili się kiełbaską z rożna. Następnie tradycyjnie, pod okiem komandora Rajdu Andrzeja Begera, oraz jego kierownika Sebastiana Mattehsa z Sandrów Brdy, rozegrano konkurencje sprawnościowe. Jazdę "żółwia" wygrał Przemysław Erdman. Kolejne miejsca zajęli Katarzyna Ginter oraz Marek Lewiński. W rzucie lotkami do tarczy zwyciężyła Monika Lewińska. Drugie miejsce przypadło Adamowi Podlewskiemu, trzecie Joannie Hoffmann. Najlepszy wynik w rzucie kółkami na słupek był ... ks. proboszcz Janusz Fierek! Drugie miejsce zdobyła Weronika Hoffmann, trzecie Jolanta Turzyńska.

Najprawdopodobniej w 2019 finał 9 edycji Rajdu będzie w Ciechocinie. W br. trwa remont zabytkowego kościółka w tej wsi. Finansowany jest m.in. ze środków przydzielonych przez Sandry Brdy.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.