Dzisiaj jest Środa, 15 Sierpnia 2018 roku.

XIX Piknik Samorządowca pod znakiem zdrowego odżywiania


Dodane: 2018-05-29

Samorządy Uczniowskie Liceum Ogólnokształcącego im. Filomatów Chojnickich oraz Technikum im. Stefana Bieszka po raz 19 zorganizowały wczoraj (28.05) Piknik Samorządowca. Tym razem jego hasłem przewodnim był "Apetyt na zdrowie". 

Impreza rozpoczęła się tradycyjnie od potyczek samorządowców w konkursach przygotowanych przez młodzież. Trzy drużyny, które tworzyli samorządowcy, "medycy" (m.in. wicedyrektor szpitala, dyrektor Sanepidu) oraz "uczniowie i nauczyciele", miały za zadanie m.in. rozpoznać skład sałatek, ułożyć "piramidę zdrowia", podać odpowiedzi na pytania typu "jakie są objawy złego odżywiania" (Starosta Stanisław Skaja stwierdził - "otyłość"); do piosenki na Euro 2012 strzelać do bramki z materaca. Pomiędzy konkurencjami były pokazy taneczne i śpiew piosenek w wykonaniu uczniów. Najwięcej braw zdobył wykonawca hitu Andrzeja Rosiewicza "Najwięcej witaminy", który brawurowo improwizował, gdy zapomniał tekstu jednej ze zwrotek. Młodzież zademonstrowała także pokaz udzielania pierwszej pomocy. Zajrzeliśmy ponadto z kamerą do salki treningowej, gdzie było stoisko Medyczno – Społecznego Zespołu Szkół Policealnych w Chojnicach, oraz do Klubu Filomata. Tam natomiast była wystawa prac młodych talentów oraz degustacja pysznych kiełbasek z grilla, jak na Piknik przystało. Na miniaturce video ekipa "szkolna" ustawia piramidę zdrowia.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.