Dzisiaj jest Czwartek, 16 Sierpnia 2018 roku.

Nowe autobusy testowali dziennikarze, burmistrz oraz prezes MZK


Dodane: 2018-06-06

Dziś (6.06) odbyła się otwarta prezentacja pierwszych od 18 lat zupełnie nowych autobusów dla MZK. Skorzystały z okazji dwie mieszkanki miasta, dziennikarze, pracownicy ratusza wraz z burmistrzem Arseniuszem Finsterem oraz Sekretarzem miasta Robertem Wajlonisem, oraz MZK włącznie z prezesem Mieczysławem Sabatowskim.

Pierwszą porcję informacji o autobusach prezes przekazał jeszcze na parkingu przy ul. Okrężnej. Kolejne podczas jazdy próbnej wokół centrum Chojnic. Trzy autobusy marki MMI Iveco 72C Urby mają 14 miejsc siedzących i 20 stojących oraz miejsce przystosowane do przewozu wózków inwalidzkich. Wjazd na nie jest z pochylni w tylnym wejściu, gdyż tylko w tej części jest niska podłoga. Pojazdy posiadają system informacyjny dla osób niepełnosprawnych. Są to zapowiedzi głosowe przystanków oraz wewnętrzny wyświetlacz informujący o lokalizacji kolejnych przystanków, dacie, aktualnym czasie, solenizantach obchodzących imieniny. W każdym autobusie są kamery - trzy zostały zainstalowane na zewnątrz, z podglądem do przodu, tyłu i boku pojazdu od strony drzwi oraz 2 kamery we wnętrzu skierowane na stanowisko kierowcy i przedział pasażerski. W dwóch miejscach zostały zlokalizowane ładowarki USB. W przyszłości jest możliwe uruchomienie Wi - Fi. Silnik o pojemności prawie 3 l zużywa średnio 17,3 l oleju napędowego na 100 km. Klimatyzacja obejmuje cały pojazd. Gwarancja na autobus wynosi 3 lata.

Pojazdy zostały zakupione przez Miasto w ramach projektu tzw. węzła integracyjnego za kwotą 2 287 800 zł brutto. Udział miasta wyniósł 15% kosztu.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.