×
Dzisiaj jest Wtorek, 19 Lutego 2019 roku.

Mieszkańcy osiedli 700-lecia i Kaszubskiego bawili się na festynie integracyjnym


Dodane: 2018-06-10

Zarząd Samorządu osiedli 700-lecia i Kaszubskiego zorganizował wczoraj (9.06) po raz pierwszy Festyn Integracyjny na wybudowanym w ub. roku z budżetu osiedlowo-obywatelskiego terenie rekreacyjnym przy ul. Karsińskiej.

Otworzył go burmistrz miasta Arseniusz Finster, gratulując mieszkańcom nowego terenu do wypoczynku i zabawy, życząc udanej zabawy. Okazji do niej na festynie nie brakowało. Najmłodsi mogli za darmo skorzystać z wszystkich atrakcji zainstalowanych w miniparku, jak żartobliwie zauważył jeden z członków Zarządu - "imienia" Stanisława Kowalika, który nie pierwszy rok zabiega o zagospodarowanie terenu pomiędzy ogrodem działkowym, a b.zapleczem nieistniejącej firmy budowlanej. Kolejnym celem jest górka, która zimą niekiedy jest używana przez saneczkarzy. Bezpłatnie każdy uczestnik mógł skorzystać z kiełbaski z grilla oraz zjeść porcję żurka, który podawał właściciel Restauracji Sukiennice Thuy Tranh Dinh. Za piwo trzeba było już zapłacić. W trakcie festynu jego organizatorzy przygotowali m.in. pokaz tresury psa policyjnego, udzielania pierwszej pomocy przez strażaków; natomiast na stoisku Straży Miejskiej młodzi mogli rozwiązywać m.in. krzyżówki, a ich rodzice wypełniać ankiety o funkcjonowaniu tej formacji.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.