×
Dzisiaj jest Poniedziałek, 18 Lutego 2019 roku.

V Noc w Bibliotece pod hasłem `Świat między książkami`


Dodane: 2018-06-11

Kolejna edycja akcji "Noc w Bibliotece" była pod hasłem "Świat między książkami". W sobotni (9.06) wieczór każdy dział Miejskiej Biblioteki Publicznej stał się jednym z kontynentów.

Najpierw zajrzeliśmy do działu dziecięcego, gdzie w holu można było zobaczyć efekty konkursu plastycznego o tematyce podróżniczej oraz obejrzeć przedstawienie Teatrzyka Kamishibai w wykonaniu gimnazjalistek ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Chojnicach, a w wypożyczalni zagrać w podłogową wersję gry "Chińczyka". W wypożyczalni dla dorosłych trwały przygotowania do prezentacji ekspozycji poświęconej rdzennym mieszkańcom Ameryki Północnej – Indianom, w tym Stanisławowi Supłatowiczowi, czyli Sat - Okha. Stała ekspozycja o nim jest w niedalekim Wymysłowie k.Tucholi. Na koniec odwiedziliśmy dział naukowy, który tej Nocy był "Australią i Nową Zelandią". Po pomyślnym rozwiązaniu 7 z 9 haseł krzyżówki o tym kontynencie oraz z niewielką podpowiedzią miłych pań z tego działu dwóch pozostałych (powstało hasło - bumerang), obejrzeliśmy wspomnienia z pobytu w Australii Katarzyny Bonney. Ich zapis jest w I części relacji z Nocy w Bibliotece.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.