×
Dzisiaj jest Wtorek, 19 Lutego 2019 roku.

Pod Rytlem powstał pomysł na kolejny kryminał


Dodane: 2018-06-13

Wczoraj (12.06) spore grono chojniczanek w bardzo szerokim przedziale wiekowym (jedna z nich poruszała się z pomocą "balkoniku") i kilka męskich "rodzynków" przyszło na spotkanie ze znanym pisarzem kryminałów Wojciechem Chmielarzem.

Odbyło się ramach cyklu „Czytamy z miłości do ojczyzny! Stulecie odzyskania NIEPODLEGŁOŚCI”. Jak zwykle poprowadził je Marcin Szopiński, polonista z II LO. Gościa przedstawiła uczestnikom spotkania dyrektor Miejskiej Biblioteki Anna Lipińska.

W ponadgodzinnym spotkaniu Wojciech Chmielarz przybliżył swym fanom "technologię" pracy nad kolejnymi powieściami, których w wieku 34 lat ma już osiem. Średnio nad każdą z nich pracował około jednego roku. Pomysł na ostatnią z nich - "Żmijowisko" - powstał podczas pobytu z rodziną w podrytelskim gospodarstwie agroturystycznym. Oryginalne nazwy geograficzne zostały zastąpione wymyślonymi, ale został zachowany układ topograficzny okolic Rytla. Być może akcja kolejnego kryminału będzie umieszczona w Charzykowach, gdy będzie już po sezonie wakacyjnym. Taką sugestię przekazał zebranym Wojciech Chmielarz, który w dniu spotkania spacerował po Chojnicach i Charzykowach.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.