Dzisiaj jest Poniedziałek, 24 Września 2018 roku.

Biskup z indyjskiej diecezji Adilabad po łacinie odprawił mszę


Dodane: 2018-06-16

Biskup indyjskiej diecezji Adilabad Antony Panengadan odprawił wczoraj (15.06) w Bazylice Mniejszej Mszę Św. po łacinie. Homilię wygłosił w języku angielskim, ale została także odczytana po polsku. Powitał go kwiatami ks. proboszcz Jacek Dawidowski.

Diecezja Gościa parafii pw. Ścięcia Św. Jana Chrzciciela, która obchodzi 25 - lecie nadania Farze tytułu Bazyliki Mniejszej, ma powierzchnię ok. 112 tys. km2. Z 2,5 mln mieszkańców katolikami jest 17 tys. osób. Powstała w 1999 dekretem papieża - Polaka Jana Pawła II. Biskup Antony Panengadan jest po raz pierwszy w Polsce. Głównym celem jego wizyty jest zbieranie pieniędzy na utrzymanie diecezji i kleryków w miejscowym seminarium. Miesięczny koszt utrzymania jednego z nich to 25 Euro. 


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.