Dzisiaj jest Poniedziałek, 24 Września 2018 roku.

Radni zapoznali się z systemem kolejkowym w Wydziale Komunikacji


Dodane: 2018-06-20

Na dzisiejszym (20.06) posiedzeniu członkowie Komisji Infrastruktury i Transportu w Radzie Powiatu Chojnickiego zapoznali się z informacją o "funkcjonowaniu Wydziału Komunikacji i Transportu oraz systemu zarządzania kolejką Q-Matic." Przedstawił ją jej dyrektor Krzysztof Piekarski.

Wspomniany system został wprowadzony w lutym 2008 roku. Zgodnie z zamieszczoną w siedzibie Wydziału informacją, można rejestrować się na trzy sposoby: telefonicznie, osobiście na miejscu oraz przez stronę internetową Starostwa Powiatowego. Jednak na zapytanie zadane (za zgodą przewodniczącego Komisji Leszka Zawadzkiego; nasze pytanie było jedynym głosem w dyskusji) przez Chojnice TV dyrektorowi Krzysztofowi Piekarskiemu w sprawie obsługi interesantów przez Internet, uzyskaliśmy odpowiedź, że możliwość rejestrowania się w kolejce drogą internetową została wyłączona z powodu podejrzanych operacji hurtowego zamawiania miejsc w niej. Przy okazji dyrektor podziękował interesantom, którzy cierpliwie znieśli niedogodności związane z niedawną awarią systemu CEPIK 2.0. Nie ma szef Wydziału dobrego zdania o tym systemie informatycznym, gdyż ma robić duże zamieszanie w pracy jego pracowników. Jest ich aktualnie 16. Średnio dziennie załatwiają ok. 170 spraw. Łącznie było ich w 2017 roku ok. 42,7 tys. Za jedną z ważnych zalet systemu kolejkowego uznał usprawnienie przepływu klientów na parkingu przy Starostwie Powiatowym.

Fotoreportaż z posiedzenia Komisji oraz z siedziby Wydziału Komunikacji. 


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.