×
Dzisiaj jest Poniedziałek, 18 Lutego 2019 roku.

Damian Otta ratuje pamięć o chojnickim węźle kolejowym


Dodane: 2018-06-21

Wczoraj (20.06) w sali obrad Rady Miejskiej odbyła się promocja kolejnej części z cyklu Monografie chojnickie obejmujące dzieje węzła kolejowego i jego pracowników. Jego autorem jest Damian Otta, prezes Chojnickiego Stowarzyszenia Miłośników Kolei. Dzieło otrzymało tytuł “Po kolei o chojnickiej kolei”.

Promocję poprowadził Przemysław Zientkowski (0.00 - 4.10 min.), przewodniczący Rady Wydawniczej. O pracy nad dziełem swego studenta (Damian Otta napisał pracę magisterską, na której opiera się monografia węzła kolejowego) opowiedział jego recenzent prof. dr hab. Tadeusz Palmowski, chojniczanin z urodzenia (4.25 - 10.50). Także sam autor szeroko omówił zawartość swego dzieła, pracę przy opracowywaniu materiałów źródłowych (11.10 - 19.30). Nie licząc uwagi Andrzeja Lorbieckiego, jedynym dyskutantem był Zbigniew Reszkowski (20.20 - 28.20). Miał żal do autora, że nie zwrócił się do niego o materiały źródłowe, a ma bogate archiwum dotyczące historii węzła kolejowego, którego był długoletnim pracownikiem.

Monografię można kupić w cenie 80 zł w Promocji Regionu na Starym Rynku.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.