×
Dzisiaj jest Poniedziałek, 18 Lutego 2019 roku.

Albert Menheere i Fundacja Kienkeurig kończy współpracę z Chojnicami


Dodane: 2018-06-25

W niedzielne (24.06) południe rozpoczęła się w sali obrad Rady Miejskiej uroczystość podziękowania przedstawicielom Fundacji Kienkeurig z holenderskiego miasta Waalwijk - Albertowi Meenhere i Cor Damen, za 29 lat współpracy i pomocy charytatywnej dla mieszkańców Chojnic i organizacji społecznych.

Jej członkowie ze względu na podeszły wiek i stan zdrowia postanowili zakończyć działalność fundacji. W trakcie pożegnalnego przemówienia (tłumaczył je z angielskiego Michał Karpiak) Honorowego Obywatela Chojnic Alberta Menheere burmistrz Arseniusz Finster nie raz ocierał ukradkiem łzę z kącika oczu. "Ostrzegł" go, że kiedyś odwiedzi go we wtorek, jako jeden z interesantów, by prosić o wsparcie finansowe dla prowadzonej przez TPH budowy stacjonarnego hospicjum przy ul. Strzeleckiej. Naszemu włodarzowi przekazał w prezencie statuetkę z postaciami przyjaciół. Taką samą wręczył prezes TPH Małgorzacie Kaczmarek. Zrewanżowała się m.in. statuetką Wolontariusza Roku 2018. Nie były to jedyne prezenty tego dnia dla gości z Holandii. Burmistrz przekazał dyplom z widoczkiem Chojnic; Leszek Szank zestaw piłkarskich gadżetów Chojniczanki. Dziękowali także rodzice niepełnosprawnych dzieci, którym łamał się głos, za otrzymaną pomoc z Holandii. Pamiętali o darczyńcach także prezes MOPS Elżbieta Szczepańska, szefowa Bożej Krówki Aleksandra Czapiewska, uczniowie SP3.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.