Dzisiaj jest Poniedziałek, 24 Września 2018 roku.

Konferencja prasowa burmistrza Chojnic A. Finstera z 25.06.2018


Dodane: 2018-06-25

Zapis transmisji konferencji prasowej burmistrza Chojnic Arseniusza Finstera z poniedziałku 25.06.2018.

0.27 - O programie sesji RM z 2.07.2018; m.in. nowelizacja uchwały o limitach punktów sprzedaży napojów alkoholowych, w nowelizacji budżetu będzie 50 tys. zł na rozbudowę SOR oraz dopłata 200 tys. zł do Centrum Park na pokrycie straty za 2017 rok.

5.05 - Firmy Temis i Spawmet Tadeusza Skajewskiego otrzymały nagrody w plebiscycie Ogólnopolskiej Federacji Przedsiębiorców i Pracodawców: Orła Przedsiębiorczości oraz tytuł Firma Roku 2018.

6.45 - O minionych Dniach Chojnic: to było najlepsze święto miasta w minionych 20 latach; Edward Pietrzyk otrzymał tytuł Honorowego Obywatela miasta Korsuń Szewczenkowski; o promocji albumu fotograficznego ze zdjęciami do 1920 roku; zespół z Mozyra Poleska Zorka przekazał album o swych dziejach; o pożegnaniu Alberta Menheere i współpracy z fundacją Kienkeurig (na miniaturce video zdjęcie burmistrza z kroniką fundacji); w piątek została podpisana umowa o partnerstwie z Korsuniem; goście z Korsunia zwiedzili oczyszczalnię ścieków, zakład p.Gintera, cmentarz komunalny i firmę p.Porożyńskiego oraz Schronisko dla Zwierząt.

14.45 - Odczytanie stanowiska władz miasta ws. oświadczenia prezesa firmy RCI Sp. z o.o. o współpracy z ratuszem przy przebudowie ChCK; o przyczynach zerwania umowy z RCI; może za 2 tygodnie wizja na placu budowy ChCK z udziałem mediów. Strona nr 1 i strona nr 2 Stanowiska UM.

23.50 - W 2018 burmistrz będzie wnioskował o zorganizowanie konkursu grantowego adresowanego do TPH z przeznaczeniem na wsparcie budowy hospicjum w wysokości 500 tys. zł.

25.35 - Zbigniew Buława: Na XXIV Nocy Poetów, która rozpocznie się o g. 18 w sobotę 4 sierpnia, wystąpią m.in. Stanisław Soyka, Kinga Rataj oraz Maria Seweryn z poezją Boba Dylana.

27.40 - Noce Operetkowe będą 11 i 12.08; pierwszego dnia wystawiony będzie "Baron cygański". Jak co roku będzie grać Orkiestra im. Johanna Straussa z Bydgoszczy.

29.30 - Radosław Krajewicz: Festiwal Sztuki Ulicznej Chojnicka Fiesta im. Eugeniusza Mikołajczaka będzie jednodniową imprezą (w 2017 dwudniową), odbędzie się 7 lipca; początek o g. 12.00 uliczną paradą spod SP 1 na Stary Rynek; występy grup teatralnych na Starym Rynku i w Fosie; na Starym Rynku imprezy towarzyszące: żywe rzeźby, warsztaty cyrkowe, maszyna fotograficzna. O 24.00 pokaz sztucznych ogni.

31.10 - Grzegorz Czarnowski: w sobotę 30.06 o 16 na Starym Rynku zakończy się marsz ze Sztumu przez Kościerzynę do Chojnic pn. Onko Rejs Wybieram Życie. Jego uczestnicy walczą z rakiem jelita grubego.

34.25 - rozpoczyna się realizacja Programu In Vitro; UM wydał ulotkę z jego szczegółami i adresami trzech klinik, które będą we współpracy z UM wdrażać program; będą one dostępne w przychodniach zdrowia, w gabinetach ginekologicznych oraz na stronie UM Chojnice w specjalnym dziale.

41.10 - Burmistrz: Dziś podpisałem dwie noty obciążeniowe na firmę RCI Sp. z o.o.; pierwsza jest karą umowną za zerwanie umowy w wysokości 5% wartości kontraktu - 575 tys. zł; druga za zaleganie z płatnościami podwykonawcom, wynosi 4,369 mln zł.

45.50 - Michał Karpiak z Fundacji Rozwoju Ziemi Chojnickiej i Człuchowskiej o III edycji Festiwalu InterTony 2018, liście wykonawców, dodatkowych atrakcjach. Odbędzie się na stadionie KS Kolejarz przy ul. Lichnowskiej w sobotę 30.06; początek o g.15, zakończenie ok. 23; współorganizatorem jest ChCK; w trakcie imprezy m.in. giełda płytowa z CD, kasetami magnetofonowymi i winylami; Strefa Kultury z Jarosławem Urbańskim i grupą Cosplay; w Festiwalu weźmie udział Pokojowy Patrol z WOŚP; po raz pierwszy Festiwal jest zorganizowany jako impreza masowa.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.